Санкції з Азарова і його міністрів не знімали – ГПУ

Четвер, 28 січня 2016, 13:16
Санкції з Азарова і його міністрів не знімали – ГПУ
comments.ua

Санкції, які були накладені Євросоюзом на екс-прем'єра Миколу Азарова і низки високопосадовців часів Віктора Януковича продовжують діяти.

Про це під час брифінгу заявив начальник Управління спецрозслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк, коментуючи відповідні повідомлення у ЗМІ.

Горбатюк пояснив, що рішення суду Люксембургу скасувало лише санкції, накладені на низку українських високопосадовців 6 березня 2014 року тривалістю на рік.

При цьому весною 2015 року були накладені нові санкції тривалістю до березня 2016 року, які ніхто не скасовував і які досі діють.

Горбатюк пояснив, що ті санкції були зняті через "формулювання принципів застосування санкцій", вказуючи на те, що "не можуть застосовуватися санкції стосовно осіб, стосовно яких є тільки повідомлення про початок розслідування і не має ще інших даних про результати цих розслідувань чи притягнення цих осіб до кримінальної відповідальності".

При цьому чиновник запевнив, що у березні 2015 року санкції накладалися вже за матеріалами ГПУ, наданими Єврокомісії, у яких були зазначені всі необхідні підстави.

Горбатюк нагадав, що невдовзі європейські органи будуть приймати рішення про продовження санкцій і додав, що для цього у них буде достатньо підстав, оскільки протягом 2015 року, за його словами, ГПУ надавала відповідні документи не менше десяти разів.

У засіданні в Брюсселі, на якому в березні прийматиметься рішення щодо продовження санкцій, візьме участь заступник генпрокурора Віталій Касько.

Він уточнив, що наразі санкції продовжують діяти проти Віктора та Олександра Януковичів, Миколи Азарова, Віталія Захарченка, Віктора і Артема Пшонок, Олени Лукаш, Андрія та Сергія Клюєва, Віктора Ратушняка, Раїси Богатирьової, Дмитра Табачника, Юрія Іванющенка, Олександра Клименка, Едуарда Ставицького, Сергія Курченка, Сергія Арбузова.

Горбатюк додав, що у березні 2015 року не були продовжені санкції проти Андрія Портнова, Олександра Якименка, Олексія Азарова та Ігоря Калініна, а у червні 2015 року не були продовжені санкції проти Віктора Януковича молодшого у зв'язку з інформацією про його загибель.

Оновлюється…

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: