Суд ЄС: Клюєв та Ставицький не проти санкцій, але можуть вимагати компенсацію

Четвер, 28 січня 2016, 13:18

Європейський суд опублікував повні рішення у санкційних справах проти українських посадовців, при чому в рішеннях щодо позовів Сергія Клюєва та Едуарда Ставицького є твердження про те, що вони "втратили інтерес щодо подальшого провадження".

Зокрема, такий висновок міститься в параграфі 26 рішення у справі Клюєва та в параграфі 24 рішення по справі Ставицького.

До такого висновку суд дійшов, виходячи з того факту, що ці посадовці не стали оскаржувати рішення Ради ЄС від 2015 року про продовження запроваджених проти них санкцій, повідомляє "Європейська правда".

Як відомо, нинішнє рішення стосується виключно першої хвили санкцій  проти представників режиму Януковича, запроваджених у 2014 році. Рішення наступного року мало оскаржуватися окремо.

"Таким чином, він (Клюєв та Ставицький відповідно) непрямо погодився із обмежувальними заходами з боку ЄС і, відповідно, втратив інтерес у продовженні провадження", - зазначив суд в обох справах.

Водночас, Суд ЄС вирішив продовжувати розгляд справи, виходячи з того, що Клюєв та Ставицький мають право вимагати від Ради ЄС  компенсацію матеріальних втрат.

"Позивач зберігає право (в разі виграшу) позиватися про понесені втрати в період, коли діяло неправомірне рішення, а також, по-друге, він певним чином може бажати відновити свою репутацію", - йдеться в рішенні суду.

Як повідомляла Європейська правда, 28 січня Суд ЄС визнав неправомірними рішення Євросоюзу про санкції проти низки українських посадовців.

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування