Матіос погрожує нардепам за зволікання із Держбюро розслідувань

12206 переглядів
Субота, 30 січня 2016, 17:59

У разі, якщо до кінця січня у Верховній Раді будуть блокувати внесення змін до закону про Державне бюро розслідувань, головний військовий прокурор Анатолій Матіос зареєструє досудове кримінальне провадження через "зазіхання на основи нацбезпеки держави". 

Про це Матіос заявив в інтерв'ю виданню "МИР".

"Кримінальний розшук знищений, зараз дознищують прокуратуру. ... Якщо до кінця січня законодавці будуть блокувати внесення змін до закону про Державне бюро розслідувань, я готовий зареєструвати відповідне провадження, в якому буде зазначено, що, не приймаючи рішення про внесення необхідних змін до даного закону, депутати свідомо зазіхають на основи національної безпеки держави, умисно знищуючи єдину правоохоронно-слідчу систему України", - заявив Матіос.

"Для реєстрації провадження потрібно лише моє глибоке переконання про наявні ознаки злочину. А от докази здобуваються в процесі розслідування. Підстав для реєстрації, повірте мені, буде достатньо", - додав він.

Матіос зауважив, що "бажання щось зробити без розуміння, як саме, призведе до повного хаосу в слідчій роботі правоохоронних структур".

"Юридичні тонкощі суспільству абсолютно байдужі. Але коли дійде до питання, хто ж далі буде розслідувати справи по Майдану, виникнуть питання. Тому що чим більше часу розслідується будь-яка справа, тим менше шансів отримати належні докази. Ми вже провели спільну нараду з секретарем РНБОУ, міністром юстиції, представниками усіх зацікавлених відомств, парламентських комітетів, на якій обговорювалася необхідність внесення змін у прийнятий закон", - зазначив військовий прокурор.

При цьому Матіос зазначив, що президент йде на внесення невідкладних змін до закону про ДБР.

Як відомо, раніше Матіос заявляв, що військова прокуратура просить законодавців та АП внести проект змін до закону про Державне бюро розслідувань. За словами Матіоса, ДБР не готове запрацювати з 1 березня, оскільки  ДБР може працювати у разі, коли буде набрано хоча б 50% його складу. 

У разі невнесення змін до закону про ДБР "з’явиться вакуум в роботі правоохоронних органів, що призведе до різкого зростання злочинності".

Верховна Рада створила Державне бюро розслідувань 12 листопада 2015 року. Бюро мають віддати справи, які тепер підслідні прокуратурі.

Начальник Управління спеціальних розслідувань ГПУ Сергій Горбатюк також закликав внести зміни до закону про Держбюро розслідувань, інакше з 1 березня зупиняться розслідування злочинів проти Майдану.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua