Рада не захотіла скасовувати закон про "партійну диктатуру"

6220 переглядів
Четвер, 18 лютого 2016, 19:09

Верховна Рада відмовилася скасувати результати позитивного голосування за законопроект №3700, який дозволяє партійним лідерам виключати кандидатів у депутати з виборчих списків вже після виборів.

За дві постанови про скасування прийняття законопроекту проголосував 81 і 78 депутатів при мінімально необхідних 226.

При цьому необхідної кількості голосів для можливості скасування прийняття законопроекту в залі засідань не було, коли проекти виносили на голосування.

Після того, як депутати відмовилися скасувати результати голосування, голова парламенту Володимир Гройсман отримав право підписати законопроект №3700 і передати його на підпис президенту.

Як відомо, законопроект №3700 Рада ухвалила після 20 провальних голосувань.

Документ було зареєстровано головами фракцій "Радикальна партія" - Олегом Ляшком, "Народний фронт" - Максимом Бурбаком, "ВО "Батьківщина" - Юлією Тимошенко, "Об'єднання "Самопоміч" - Олегом Березюком, "Блок Петра Порошенка" - Юрієм Луценко та депутатом від РП Олегом Купрієнком.

Головне науково-експертне управління Ради у своєму висновку до законопроекту наголосило, що поширення його дії на виборчі списки кандидатів у депутати від партій-суб'єктів виборчого процесу на позачергових виборах у Раду 26 жовтня 2014 року не погодиться зі ст. 58 Конституції, відповідно до якої закони не мають зворотної дії в часі.

При прийнятті законопроекту під стенограму було зачитано, що його дія буде поширюватися на виборчі списки партій, які були суб'єктами виборчого процесу на позачергових парламентських виборах у 2014 році, але при голосуванні за документ Гройсман зазначив, що він приймається з урахуванням виправлення про те, що закон буде поширюватися на кандидатів у депутати, включених у виборчі списки партій, які пройшли в Раду виключно цього скликання.

Громадянська мережа "Опора" вважає, що законопроект №3700 надає можливість впливати на результати голосування громадян, а Комітет виборців України вважає, що законопроект не відповідає коаліційній угоді, є недемократичним, дозволяє впливати на результати голосування громадян і несе корупційні ризики.

Українські новини

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua