Холодницький розповів про допити Абромавичуса і Кононенка та справу Мартиненка

16979 переглядів
Субота, 27 лютого 2016, 15:38

Міністр економіки і торгівлі Айварас Абромавічус та нардеп від БПП Ігор Кононенко  регулярно ходять на допити, а провадження, в якому фігурує екс-нардеп Микола Мартиненко є "перспективним".

Про це в інтерв'ю Українським Новинам заявив спеціалізований антикорупційний прокурор Назар Холодницький. 

"Не скажу, що часто, але регулярно (ходять на допити) ... Це справа розслідується, кожні два дні я заслуховую її. Вона на контролі", - заявив він.

При цьому Холодницький додав, що є "багато питань, які добре виглядають в медійному плані, але юридично там не все так прекрасно".

Він уточнив, що у більшістю проваджень, які розслідує Антикорупційна прокуратура, проходять як діючі, так і колишні чиновники.

Говорячи про кримінальне провадження, в якому фігурує екс-нардеп від фракції "Народний фронт" Микола Мартиненко, Холодницький зазначив, що вважає його перспективним.

"Справа має перспективу. Я можу сказати, що по даному провадженню слідство просунулося, але ще рано говорити про завершення", - сказав він.

За його словами, коли кримінальні провадження відкриваються на підставі заяв політиків, "дуже важко потім розслідувати і виходити на фінішну пряму".

"Але, я не кажу, що це неможливо", - зауважив Холодницький.

При цьому він допустив повідомлення про підозру екс-нардепу Мартиненку, Ігорю Кононенко та нардепу від "Народного фронту" Сергію Пашинському. 

"Якщо говорити про ймовірність (повідомлення їм про підозру), то така ймовірність є. Але як прокурор, я не можу гадати на кавовій гущі. Мені потрібно, щоб були документи і докази. Мені необхідно, щоб прийшов детектив разом з процесуальним керівником і сказали, що на того чи іншого чиновника є необхідні матеріали для оголошення підозри", - сказав він.

За його словами, на даний момент підозри нікому з них не оголошені, а слідство, у якому вони фігурують, триває.

Як відомо, 18 січня Микола Мартиненко заявив, що нардеп від БПП Сергій Лещенко щомісяця отримує 67 тис. доларів за інформаційну кампанію проти нього. Лещенко спростував заяву екс-депутата та подав позовну заяву до Шевченківського райсуду Києва проти Мартиненка про захист честі і гідності.

3 лютого міністр економіки Айварас Абромавичус заявив про рішення піти у відставку. Однією з головних причин він назвав тиск і корупційну діяльність з боку Кононенка, який, за його словами, намагався взяти під контроль державні підприємства. Кононенко ці звинувачення заперечує.

НАБУ зареєструвало кримінальне провадження за заявою  Абромавичуса про участь у корупційних схемах Кононенка.powered by lun.ua