Юрист з Санкт-Петербурга просить порушити справу проти Стрєлкова

П'ятниця, 11 березня 2016, 21:31

Юрист з Санкт-Петербурга Аркадій Чаплигін вимагає порушити кримінальну справу стосовно одного з колишніх лідерів бойовиків так званої "ДНР" Ігоря Стрєлкова (Гіркіна).

Про це повідомляється на сайті громадського руху "Открытая Россия".

Глава спеціалізованої колегії адвокатів "Призовник" написав заяву в Головне слідче управління РФ з проханням порушити кримінальну справу стосовно Стрєлкова.

Приводом для цього стали зізнання колишнього лідера бойовиків, які він озвучив в інтерв'ю радіо "Комсомольська правда" в січні.

У розмові з журналістами Стрєлков визнав, що під час окупації Слов'янська за його наказами були розстріляні, як мінімум, чотири людини.

"Розстрілювали. (...) Ми судили, здійснювали суди, розстрілювали за доведене. (...) Всього було розстріляно за час мого перебування в Слов'янську чотири людини. Двоє - за мародерство серед військовослужбовців, один - за мародерство місцевий, і один за вбивство військовослужбовця, ідейний "правосєк", - розповів тоді Стрєлков.

Юрист зазначив, що аудіозапис інтерв'ю був згодом видалений з сайту "Комсомольської правди", і навів посилання на сайт бойовиків, де розміщений аудіозапис і розшифровка розмови.

Якщо слова Стрєлкова відповідають дійсності, то щодо нього має бути заведена кримінальна справа за "вбивство двох і більше осіб групою осіб за попередньою змовою або організованою групою", вважає Аркадій Чаплигін.

"Я бачу склад злочину: Гіркін, перебуваючи в Україні, раптом, не будучи суддею, призначеним в установленому законодавством України порядку, виносить вироки, які базуються на кримінальному кодексі України. І доводить ці вироки до виконання, розстрілює людей. Безумовно, це злочин", - заявив адвокат.

Він зазначив, що його основне завдання - "показати молодим людям, які дуже захотіли з'їздити в Донбас і постріляти, що подібні речі абсолютно неприпустимі".

"Рано чи пізно, але відплата прийде, і їм доведеться нести відповідальність за всією суворістю закону", - додав Чаплигін.

За його словами, злочин Стрєлкова є підвідомчим слідчим органам Росії, оскільки скоєний громадянином Росії, і іноземна держава вироком суду не висловилося.

"Я сподіваюся, що в термін, встановлений законодавством, тобто не пізніше, ніж через місяць, моя заява буде розглянута. Якщо буде прийнято рішення про порушення кримінальної справи, я буду задоволений. Якщо мені відмовлять у порушенні кримінальної справи, то я буду оскаржувати це рішення", - заявив адвокат.

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...