Яценюк: 4 компанії хочуть зірвати тендери на харчування армії

Середа, 2 березня 2016, 13:23

Прем'єр Арсеній Яценюк звинуватив чотири фірми у спробах заблокувати тендер на закупівлю харчування українській армії.

Про це він заявив на засіданні Кабміну у середу.

Прем'єр нагадав, що Міноборони провело експеримент з харчуванням у двох частинах в Одесі та Львові.

"І тендер вперше в історії України виграла компанія з міжнародною репутацією – компанія МЕТRO, яка буде постачати продукти харчування для ЗСУ на 30% дешевше, ніж пропонували всі інші", - заяви Яценюк.

Після цього, за його словами, Міноборони захотіло поширити цю практику на решту військових частин і провести відкритий тендер.

"Чотири компанії впродовж останніх 10 років сидять, як упирі, на держзакупівлях, завищують ціни, надають неякісні послуги. Зараз вони розпочали компанію, щоб зірвати тендер на загальну вартість 3,5 мільярда гривень", - заявив Яценюк.

"Додумались навіть до того, що пішли в парламент і намагались прийняти закон, який би зобов'язав Міноборони продовжити контракти на харчування з цими компаніями. Завдяки позиції парламенту це було заблоковано", - додав він.

Після цього, за словами прем'єра, згадані компанії пішли іншим шляхом, щоб зірвати тендери Міноборони.

"Умисно вкидають десятки компаній, пов'язані з цими корумпованими компаніями, які хочуть сидіти на постачаннях Міноборони. Хочуть зірвати тендер і зобов'язати Міноборони продовжити далі продовжити угоди", - заявив Яценюк.

"Я не допущу того, щоб компанії, які ще годували російський Чорноморський флот, далі висосували гроші з бюджету", - додав він.

Яценюк доручив Мінекономіки, Міноборони, МВС, СБУ, ДФС до кінця дня продумати, як не дати зірвати тендери для армії.

Роман Романюк, УПpowered by lun.ua