Матіос пояснив, чому Захарченка і Плотницького не судять заочно

Понеділок, 21 березня 2016, 20:54

До ватажків бойовиків "ДНР" та "ЛНР" Олександра Захарченка та Ігоря Плотницького неможливо застосувати механізм заочного засудження через недоліки українського законодавства.

Про це в ефірі "5 каналу" заявив заступник Генерального прокурора України - головний військовий прокурор Анатолій Матіос.

На запитання, чому два роки немає рішень національних судів щодо заочного засудження військових злочинців, зокрема Захарченка і Плотницького, чому ГПУ не подає позов, він сказав про таке: "Це фон інформаційної війни для знищення одного з найголовніших інститутів у державі, яким є органи прокуратури. Чому? Всі перевернули вектор кепкування і критики виключно на прокуратуру, але прокуратура - це інструмент виконання закону, який написали у Верховній Раді".

"Так от, Верховна Рада передбачила, що заочне засудження може бути застосоване у випадку підтвердження перебування громадян поза межами території України. Ну якщо ми визнаємо, що ОРДО/ОРЛО є поза межами території України, тим самим ми визнаємо їх", - зазначив Матіос.

Прокурор зауважив: "Оця юридична зачіпка і небажання чи невстигання, чи ще якісь моменти людей під куполом, не дають можливості процесуально звернутися до суду саме в цій частині".

"І таких казуїстичних юридичних моментів дуже багато", - додав він.powered by lun.ua