Армія Асада за підтримки росавіації відбила Пальміру у бойовиків ІДІЛ

Неділя, 27 березня 2016, 11:06

У Сирії урядові війська за підтримки російської авіації вибили бойовиків "Ісламської держави" з міста Пальміра, бої на східних околицях тривають.

Про це 27 березня повідомляє Німецька хвиля з посиланням на джерела місцевого державного телеканалу у військових колах.

Вранці урядова армія та збройні формування, лояльні Асаду, "взяли під повний контроль місто Пальміра", повідомляють ЗМІ.

Сирійський центр моніторингу за правами людини підтвердив інформацію про захоплення Пальміри, проте уточнив, що бої на східних околицях міста тривають. При цьому основні сили "Ісламської держави" вже залишили місто.

Сирійські сили за підтримки російської військової авіації вели бої за Пальміру протягом близько трьох тижнів.

За словами директора Центру моніторингу Рамі Абдель Рахмана, 400 бойовиків ІД були вбиті під час боїв. 

Бойовики "ІД" захопили Пальміру у травні 2015 року, знищивши кілька пам'ятників античної культури. В ЮНЕСКО це назвали трагедією для всього людства.

Як відомо, Рада федерації РФ дала згоду президенту Росії на використання збройних сил РФ в Сирії 30 вересня 2015 року. Тоді РФ завдала першого авіаудару у цій країні. Окрім того, Росія завдавала ударів з підводного човна та кораблів.

Amnesty International звинуватила Росію у найбільш "кричущих" військових злочинах, які відбувалися протягом останніх десятиліть. За даними правозахисників, військові літаки Москви навмисно завдавали ударів по цивільних особах і співробітниках рятувальних служб в Сирії.

Путін наказав почати виведення основних сил РФ з Сирії з 15 березняpowered by lun.ua