У ГПУ переконують, що ніяких обшуків у команді Сакварелідзе не було

Неділя, 27 березня 2016, 14:46

Прокурорів з команди заступника Генпрокурора, прокурора Одеської області Давіда Сакварелідзе, які займаються справою "діамантових прокурорів", не обшукували.

Про це на брифінгу 27 березня заявив прокурор ГПУ Владислав Куценко.

"У вівторок за участі Генпрокурора відбулася нарада з його заступниками, де були внесені ті чи інші пропозиції, у т.ч. обговорювалися можливі обшуки. Відповідні питання були обговорені, генпрокурор висловив думку щодо недоцільності проведення таких обшуків", - заявив Куценко.

З цього приводу прокурор звинуватив народного депутата з фракції БПП Мустафу Найєма у розповсюдженні брехні.

"Думаю, що треба зняти будь-які спекуляції, тому що є такі окремі депутати, в тому числі є такий Найєм, який на всю країну заявляє, що обшукали представників Давіда (Сакварелідзе). Це не відповідає дійсності. Жодна з осіб, яка працювала у справі "діамантових прокурорів" – не обшукувалася, таке питання наразі не розглядається", - зазначив Куценко.

Він повідомив, що прокурорів з команди Сакваралідзе не звільняють, а "пропонують нові вакансії".

Куценко пояснив, що структурні підрозділи, якими керував Сакваралідзе – управління з розслідування у кримінальних провадженнях стосовно працівників прокуратури та інформаційної безпеки, а також відділ процесуального керівництва у кримінальних провадженнях стосовно працівників прокуратури - ліквідовують через створення генеральної інспекції.

"Вказані особи, які працювали у відділі і управлінні були виведені поза штат, але залишаються при цьому прокурорам, отримують зарплату, мають посвідчення. Другий момент – це вручення їм повідомлення про звільнення", - зазначив Куценко.

Він наголосив, що усі прокурори з команди Сакваралідзе отримали попередження про вивільнення з пропозиціями зайняти інші вільні посади.

"Попередження про вивільнення не означає, що людину звільняють. Це означає, що її підрозділ скорочується, їй пропонують нову посаду і як наслідок - наказ про призначення на іншу вакантну посаду", - додав прокурор.

Як відомо, раніше Сакварелідзе заявляв, що в Генпрокуратурі продовжуються звільнення слідчих, які вели справу "діамантових" прокурорів.

Генпрокурор Віктор Шокін відмовився пояснювати, чому відбуваються ці звільнення.

Сакварелідзе і кілька громадських організацій анонсували акцію протесту під ГПУ проти звільнення їхньої команди.

Роман Кравець, УПpowered by lun.ua