Суд РФ не пускає медиків, консулів і родичів до Савченко

Середа, 9 березня 2016, 12:23

Російський суд у Ростові-на-Дону відмовив у допуску українських медиків до українки Надії Савченко, яка продовжує сухе голодування на знак протесту проти судилища.

Про це повідомив її адвокат Микола Полозов у Твіттері.

Також суд не дав дозволу на побачення з підозрюваною матері й сестрі Надії Савченко.

Адвокат уточнив, що, за офіційною версією суду, "донецька трійка суддів пішла в дорадчу кімнату й дозволи на побачення видавати нікому".

"До 21 березня жодних дозволів на побачення донецький міськсуд Ростовської області видавати не збирається", - повідомив він.

"Консулам України також відмовлено у відвідуванні Надії Савченко до винесення вироку!", - заявив Полозов.

Як повідомила "Українській правді" речниця МЗС Мар'яна Беца, російська влада таки пропустила українських лікарів на територію РФ, "вони перетнули кордон через пункти Мілове-Чорткове".

"Сьогодні вночі і вранці Генконсульство направило листа факсом і передало у канцелярію листа з проханням дозволити Савченко відвідини лікарем і окремо генконсулом", - сказала Беца.

За її словами, крім того, відповідна нота була направлена до МЗС РФ.

Беца повідомила, що МЗС Росії дав дозвіл – але немає дозволу суду на зустріч ні з лікарями з України, ні з генконсулом, ні з родичами Савченко.

Надія Савченко 6-й день перебуває на сухому голодуванні на знак протесту і не дозволяє російським медикам ані брати в неї аналізи, ані давати їй глюкозу й вітаміни. Українських лікарів, які виїхали до неї, не впускали в Росію.

Віра Савченко повідомила у Facebook, що зможе побачити сестру, ймовірно, аж після 21 березня, коли почнуть оголошувати вирок.

Надя сказала своє слово (і неостаннє!) Вирок на 21-22.03. Мені дозвіл на побачення не дають! Тільки після 21.03!!!??????чому???

Posted by Vira Savchenko on Wednesday, March 9, 2016

Як відомо, Савченко незаконно вивезли до Росії і судять там за звинуваченням у причетності до смерті російських журналістів у зоні бойових дій на сході України.

3 березня суд над нею в Ростові-на-Дону (РФ) закрився, не давши їй виступити – і Савченко оголосила сухе голодування, хоча й до того трималася на воді.

9 березня суд заслухав її останнє слово й оголосив, що вирок почнуть зачитувати 21 березня. Українка заявила, що продовжує сухе голодування.

Її захист назвав умовою виходу з сухого голодування Савченко гарантії того, що відбувати покарання українку відпустять на батьківщину

.powered by lun.ua