В Якутії запевняють, що Сенцов ні на що не скаржиться

Середа, 13 квітня 2016, 12:31

Представники Громадської спостережної комісії Якутії перевірили умови утримання українського режисера Олега Сенцова, який відбуває строк за сфальсифікованим звинуваченням у ВК-1 Якутії.

Про це розповіла "Укрінформу" голова Громадської спостережної комісії республіки Якутія Валентина Кирилліна.

"Члени нашої ГСК відвідали Олега Сенцова у колонії. Особисто зустрілися з ним. Ознайомилися з умовами утримання. Там все гаразд. Жодних скарг, у тому числі на здоров'я, у Сенцова немає", - сказала Кирилліна.

При цьому вона, на жаль, відмовилася назвати дату останніх відвідин, а також імена членів ГСК Якутії, які відвідували українського політв'язня. Крім того Кирилліна попросила українські ЗМІ не турбувати її так часто.

Як відомо, 25 серпня 2015 року Північно-Кавказький військовий суд у російському Ростові-на-Дону засудив кримчан Олега Сенцова та Олександра Кольченка до 20 і 10 років колонії суворого режиму відповідно за "підготовку терактів".

Захист Сенцова подав апеляцію на вирок, однак рішення суду першої інстанції залишили чинним.

Російський правозахисний центр "Меморіал" визнав кримчан політв'язнями.

9 квітня стало відомо, що Верховний суд Росії розгляне подання Мінюсту РФ і Федеральної служби виконання покарань про передачу Україні "для відбуття покарання" засуджених Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Геннадія Афанасьєва, Юрія Солошенка.powered by lun.ua