Касько розповів про свої квартири

Середа, 13 квітня 2016, 23:41

Екс-заступник генерального прокурора Віталій Касько розповів про квартири, через які його переслідують правоохоронні органи.

На своїй Facebook-сторінці він пояснив, що робить це, аби "уникнути спекуляцій" навколо цієї теми.

"Я працював в органах прокуратури з 1998 року, куди був направлений по розподілу після закінчення університету. У 2002 році мене запросили на роботу до ГПУ. У зв’язку з переїздом зі Львова до Києва мені та моїй мамі міськвлада – наголошую, що не ГПУ – виділила однокімнатну квартиру, житлова площа якої становила близько 19 кв.м. В подальшому моя мама приватизували це житло", - повідомив Касько.

Він розповів, що у 2005 році звільнився з ГПУ, на той час не маючи перспектив для професійного росту там, а у 2007 році повернувся на запрошення ГПУ - на посаду начальника управління.

"У 2008 році ГПУ ініціювало виділення мені трикімнатної квартири, яка й спричинила всю цю зайву увагу до мене. Це було перше і єдине службове житло, яке я отримував. Для отримання цього житла я надавав ГПУ ту інформацію і у тій формі, як це вимагалося профільним управлінням. В тому числі довідку ЖЕКу про склад сім’ї, інформацією з якої спекулює ГПУ", - зазначив Касько.

"Після призначення Пшонки Генеральним прокурором я одразу звільнився з органів прокуратури, а отримана трикімнатна квартира була мною приватизована", - додав він.

"Мені б дуже хотілося поділитися усіма документами, які підтверджують правдивість моїх слів, але я не можу слідувати хибним шляхом ГПУ і розкривати матеріали досудового розслідування", - підкреслив він.

Як відомо, НАБУ 26 січня 2016 року розпочало розслідування по квартирах Каська по 5 статтях. Спеціалізована антикорупційна прокуратура 8 квітня  передала цю справу Національній поліції.

Попри норми КПК, ГПУ розпочала власне розслідування справи 12 лютого.

Вночі 10 квітня вночі на вулиці прокуророри вручили Каську підозру у вчиненні злочину. Вона стосується справи щодо шахрайства з нерухомістю.

Згідно з підозрою, у 2003 році Касько отримав службову однокімнатну квартиру в Печерському районі столиці, яку пізніше, за даними прокуратури, приватизувала його матір, що вже проживала у трикімнатній квартирі в Києві.

У 2010 році, за даними правоохоронців, Касько знову звернувся до Генпрокурора щодо надання йому службової квартири. Він нібито повідомив, що проживає з дідусем, матір'ю та сестрою. Родині Каська виділили трикімнатну квартиру в тому ж Печерському районі - на бульварі Дружби народів, 14-16, площею 155 кв. м.

У грудні 2010 року Касько звільнився з ГПУ і працював як адвокат. За два місяці до звільнення з ГПУ трикімнатну квартиру, виділену родині Каська, виключили з переліку службових.

У березні 2016 року Генпрокурор Віктор Шокін через суд добився арештуквартири свого екс-заступника Каська на бульварі Дружби народів, 14-16.

Українська правдаpowered by lun.ua