Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

"ДНРівці" хочуть обміну "25 на 50" і звільнення 120 людей із СІЗО

Субота, 16 квітня 2016, 18:10

Представники так званої "ДНР" на Мінських переговорах запропонують представникам Києва обмін полоненими за формулою "25 на 50".

Як повідомляє сепаратистський ресурс ДАН, про це заявила Дар'я Морозова, яка виконує на окупованій частині Донецької області роль "уповноваженої з прав людини".

"Готуємо пропозицію щодо обміну "25 на 50". Київ наполягає робити все поетапно, оскільки з наших 50 людей, семеро там мають реальний вирок, і без помилування вони не можуть їх відпустити", - заявила вона.

Морозова уточнила, що з 50 "полонених" українська сторона готова лише для 20 "змінити запобіжний захід, а потім знову оголосити їх у розшук, як це було кількаразово".

"Ми від цього відмовляємося. Там є важкі статті, де без закону про амністію відпустити людей неможливо. Ми наполягаємо на обміні "25 на 50", але коли він буде, я сказати не можу", - додала вона.

За словами Морозової, політична підгрупа в Мінську на даному етапі інтенсивно працює над законам про амністію.

Крім того, вона заявила, що представники т.зв."ДНР" у контактній підгрупі з гуманітарних питань мирного врегулювання на найближчій зустрічі у Мінську попросять звільнити з українських СІЗО літніх "прихильників" сепаратистів.

"До майбутньої зустрічі нами було висунуто кілька пропозицій. Зараз готуємо списки щодо літніх людей, які перебувають в українських СІЗО. Це всього близько 120 осіб. Ми готуємо пропозицію, щоб у рамках жесту доброї волі українська сторона видала нам цих людей", - заявив Морозова.

Вона додала, що серед ув'язнених є як бойовики, так і цивільні.

За даними сепаратистів, в українських СІЗО перебуває 122 їх літніх прихильників, із яких 83 жінки, а 39 – чоловіки у віці від 55 до 65 років.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: