Правозахисники засудили призначення Карпюку і Клиху додаткових захисників

Неділя, 24 квітня 2016, 07:15

Євромайдан SOS і Українська Гельсінська спілка з прав людини заявляють про незаконність рішення Верховного Суду Чеченської Республіки про призначення додаткових захисників незаконно утримуваним у Росії українцям Миколі Карпюку і Станіславу Клиху проти їх волі та без узгодження з їх адвокатами.

Про це йдеться у спільній заяві правозахисників, оприлюдненій на сайті УГСПЛ.

"Дане рішення винесено наприкінці судового слідства, перед дебатами сторін, які призначені на 4 травня 2016 року, і не може бути виправдане необхідністю забезпечення права на захист. Таке рішення є цинічним порушенням права на захист обох підсудних, гарантованого Європейською конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, а також Кримінальним процесуальним кодексом РФ та рішенням про "подвійний захист" Ради Федеральної палати адвокатів від 27 вересня 2013 року", - заявляють правозахисники.

У Євромайдані SOS і УГСПЛ вважають, що цей єзуїтський хід має на меті дискредитувати позицію захисту в очах присяжних і перекреслити докладені зусилля щодо успішно спростованих звинувачень протягом всього судового процесу.

Як повідомлялося, рішення про призначення додаткових адвокатів було прийнято 21 квітня 2016 року.

Також адвокат Карпюка Докка Іцлаєв повідомив, що новий "адвокат за призначенням", нав'язаний Карпюку головуючим суддею на процесі в Грозному, відмовився увійти у справу.

Як відомо, Станіслава Клиха  та Миколу Карпюка звинувачують в участі у Першій Чеченській війні та вбивстві російських солдатів, також їм інкримінують замах на життя 15 солдатів, які вони нібито вчинили у складі загону "Вікінг" з 31 грудня 1994 року по 5 січня 1995-го у Грозному.

На початку квітня проти Клиха порушили ще одну кримінальну справу за образу посадової особи. Клих перебуває в стані нервового зриву, він отримував седативні препарати під виглядом ліків від застуди.

Під час слідства до українців не допускали адвокатів, консула, піддавали тортурам, їх визнано політв'язнями.

Дебати у процесі Карпюка-Клиха призначено на 4 травня. 

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування