Чубаров: У стратегії повернення Криму має бути військова складова

Понеділок, 25 квітня 2016, 23:43

Лідер Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров вважає, що найбільш ефективним для деокупації Криму є дипломатичний шлях, однак військовий фактор повинен бути присутнім.

Про це він сказав в понеділок увечері в ефірі 5 каналу.

"Залишається найбільш ефективною дипломатична сфера", - сказав Чубаров, відповідаючи на запитання про те, який із шляхів - політичний, економічний, дипломатичний, - найбільш продуктивний для повернення Криму Україні.

"Але, на мою думку, в деяких кроках, які здійснюються міжнародною громадськістю, вже є моменти самообману", - зазначив він, говорячи про міжнародну підтримку, в тому числі про санкції проти РФ.

Чубаров повідомив, що їде до Німеччини, де зустрінеться з низкою високопоставлених чиновників. "Я буду їм показувати не на словах, а на фактах, що їх очікування про те, що Росія буде виконувати Мінські угоди - ілюзія", - зазначив лідер Меджлісу.

Разом з тим, Чубаров переконаний, що не можна повністю відкидати військову складову в стратегії повернення Криму Україні.

"Військовий фактор не може просто так бути відкинутий. Ми повинні робити свою частину "домашнього завдання" - зміцнення армії. Ми повинні приділяти особливу увагу флоту, але тільки сил України, аби хоча б просто присутністю військової сили змусити Росію не займатися далі дурницями, ми не в змозі, - у нас настільки не вистачає сил", - вважає Чубаров.

Він переконаний також, що Україні слід приділити більше уваги співпраці з країнами Чорноморського басейну, оскільки ці країни - Болгарія, Румунія, Грузія, Туреччина - "відчувають не меншу загрозу, ніж Україна".

"Тому я вітаю... обговорення питань, пов'язаних зі створенням морських формувань, які могли одночасно відповідати вимогам цих країн... Думаю, що НАТО має більше бути присутнім... постійно присутній в Чорному морі... Це все буде утримувати Росію від небажаних для нас дій", - вважає Чубаров.

Інтерфакс-Українаpowered by lun.ua