G7 та ЄБРР нададуть €85 млн на ліквідацію наслідків аварії на ЧАЕС

Вівторок, 26 квітня 2016, 07:32

Країни "Великої сімки" спільно з Європейським банком реконструкції і розвитку виділять Україні 85 млн євро на проекти з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Про це на брифінгу в Києві повідомили президент ЄБРР та Посол Японії в Україні, передає 5 канал.

Рішення прийнято під час конференції донорів. Ще 17 млн євро пообіцяла виділити Єврокомісія. Україна зі свого боку зробить додатковий внесок у розмірі 1 млн 400 тис. євро.

Зібрані кошти будуть скеровані на продовження будівництва чорнобильських проектів, перш за все сховища відпрацьованого ядерного палива. Його мають ввести в експлуатацію восени цього року.

Другим проектом є зведення нового безпечного конфаймента – нового саркофагу над зруйнованим реактором. Ці роботи мають завершитися наприкінці наступного року.

"Країни "Великої сімки" усвідомлюють важливість необхідності завершення цього проекту і тому сьогодні на асамблеї ми звернулися до нинішніх донорів із закликом надати необхідні для цього кошти. Від країн "Великої сімки" задекларовано виділення приблизно 45 млн євро. Ще приблизно 2,5 млн євро від інших донорів за поточним курсом", – повідомив посол Японії в Україні Шигекі Сумі.

"Ми надали інформацію про рекомендації нашої ради директорів щодо виділення додаткових 40 млн євро з ресурсів банку і сподіваємося, що цю суму затвердить рада директорів", – додав президент Європейського банку реконструкції і розвитку Сума Чакрабарті.

Нагадаємо, Німеччина надасть Україні 19 млн євро додаткової фінансової допомоги для подолання наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.powered by lun.ua