Новиков: Савченко каже, що протримається ще мінімум 4 дні

П'ятниця, 8 квітня 2016, 19:29

Українська льотчиця Надія Савченко, незаконно засуджена в Росії, вважає, що зможе протриматися ще мінімум 4 дні без їжі і води.

Про це повідомив її адвокат Ілля Новиков.

"Вийшов з СІЗО від Надії Савченко. Аналізи їй востаннє робили 5 квітня, до початку сухого голодування. Нових відтоді не робили, на всі запити відповідають "за останніми аналізами показники в нормі". Хоча вони не були в нормі вже тоді. Еритроцити не там і не ті", - написав він на Facebook.

За словами Новикова, начальник СІЗО полковник Калганов попередив льотчицю вранці, що накаже годувати насильно, якщо буде необхідно.

"У Надії на цей рахунок свої плани", - повідомив адвокат.

"При мені в кабінет заходив майор, просив Надію підписати дозвіл передавати її медичні дані в МЗС РФ, звідти цікавилися. Вона написала відмову ("щоб їм менше було, про що брехати"). Дозволила надавати їх тільки адвокатам і українським консулам", - додав він.

Новиков зазначив, що симптоми зневоднення вже помітні: "шкіра у Надії Савченко суха, язик та ясна білі".

"У камері цілодобове відеоспостереження. Щоб не давати приводу для спекуляцій ватним медіа, вона перестала користуватися душем і підходити до умивальника. Сама вважає, що протримається ще мінімум 4 дні. Розповів їй новини про хід переговорів між Москвою і Києвом щодо неї. Вони просуваються. Нам залишається чекати", - повідомив адвокат.

5 квітня вирок російського суду у справі Надії Савченко набрав чинності. Її засудили до 22 років ув’язнення 22 березня, звинувативши, зокрема, у вбивстві російських журналістів на Донбасі.

Надія Савченко звинувачення відкидає. Від 6 квітня вона оголосила сухе голодування з вимогою повернути її до України.

Російська влада раніше заявляла, що рішення про можливу передачу Савченко Україні може бути ухвалене лише після набрання чинності вироком у її справі.

Українська правдаpowered by lun.ua