Іспанія не видала Колобова через підроблені документи ГПУ - ЗМІ

Середа, 11 травня 2016, 20:44

Генпрокуратура отримала відмову Іспанії в екстрадиції екс-міністра фінансів Юрія Колобова через надіслані попередньо підроблені документи ГПУ.

Про це стало відомо з ухвали Печерського суду Києва, розміщеного в Єдиному реєстрі судових рішень, пише "Перша інстанція".

Як відомо, у жовтні ГПУ заявила, що Колобова спробували незаконно звільнити з-під варти шляхом підробленого листа.

Тоді у ГПУ пояснили, що з листа Українського бюро Інтерполу, адресованого ГПУ, від компетентних органів Іспанії надійшов запит щодо надання додаткової інформації стосовно Колобова.

"До запиту було додано копію листа за начебто підписом заступника Генпрокурора Юрія Столярчука, в якому йдеться про те, що Колобов у кримінальному провадженні, яке здійснюється відносно нього, має процесуальний статус свідка, а не підозрюваного", - зазначили в ГПУ.

За інформацією компетентних органів Іспанії, вказаний лист був наданий їм захисниками Колобова.

"Разом з тим, зазначений лист службовими особами Генпрокуратури не видавався та не підписувався, інформація, яка міститься у ньому щодо статусу Колобова не відповідає дійсності, і лист є підробленим", - наголосили тоді в ГПУ.

У матеріалах Печерського суду сказано, що невстановлені особи з метою перешкоджання екстрадиції Колобова підробили лист від 15 вересня 2015 року "нібито за підписом заступника Генерального прокурора України". 

"Швидше за все, саме цей факт став приводом для відмови іспанської сторони в екстрадиція Колобова в Україну", - пише видання.

Як відомо, Колобов був затриманий в Іспанії на початку березня 2015 року. Наприкінці квітня того ж року Україна подала запит про його екстрадицію.

Однак в січні 2016 року стало відомо, що Національна судова палата Іспанії вирішила не видавати Києву колишнього главу міністерства фінансів.

15 березня ГПУ заявила, що повторно звернеться до іспанських колег щодо можливої видачі Колобова.powered by lun.ua