У Генпрокуратурі кажуть, що поки не планують обшукувати ЦПК

Четвер, 12 травня 2016, 12:15

Генеральна прокуратура не планує проведення обшуків у членів організації "Центр протидії корупції".

Про це повідомляють "Українські новини" з посиланням на неназваного заступника начальника департаменту Генпрокуратури.

"Генеральна прокуратура не планує проведення обшуків у членів Центру протидії корупції, однак ми не виключаємо, що слідчі можуть вдатися до такого кроку, якщо керівництво організації не буде виконувати рішення суду (про допуск слідчих до ознайомлення з документами) і буде ухилятися від проведення слідства", – сказав він.

За його словами, поки що підстав для проведення обшуків немає.

Як відомо, у середу представники ЦПК заявили, що Генпрокуратура активізувала розслідування проти них, зокрема – в черговий раз звернулася в суд за дозволом провести обшук.

Крім того, керівник ЦПК Віталій Шабунін написав у себе на Facebook, що судові рішення свідчать про намір ГПУ провести обшуки у квартирах співробітників Центру.

Печерський суд Києва надав слідчим ГПУ доступ з правом вилучення речей і документів "Центру протидії корупції", а також документів, що становлять банківську таємницю. Відповідні постанови видані судом в один день – 22 березня.

У рамках досудового розслідування слідчі ГПУ шукають гроші уряду США, які виділялися на реформу кримінальної юстиції і, на думку ГПУ, повинні надходити безпосередньо на рахунки правоохоронного органу.

"Центр протидії корупції" називає таке кримінальне провадження приводом втрутитися і заблокувати роботу громадської організації, заарештувати її рахунку та розпочати кримінальне переслідування її співробітників, які публічно критикують роботу керівництва Генпрокуратури.

Як відомо, відповідальним за реформу Генпрокуратури був колишній заступник генпрокурора і прокурор Одеської області Давид Сакварелідзе. Він пояснив, що гроші не направлялися на рахунки Генпрокуратури, оскільки іноземні донори фінансували лише конкретні проекти з реформування прокуратури, а не давали гроші ГПУ для розпорядження на її розсуд.

Українська правдаpowered by lun.ua