Томенко: У Порошенка дві біди – жадібність і недовіра

Вівторок, 17 травня 2016, 15:15

Екс-депутат Микола Томенко, позбавлений мандата після виходу з президентської фракції, вважає, що президент Петро Порошенко розглядає Україну як великий бізнес.

"Що стосується президента Порошенка, то в нього дві біди: жадібність і недовіра", – заявив він в інтерв'ю Ліга.net.

"Жадібність у тому, що кожну державну програму він розглядає як свій бізнес-проект, на який обов'язково потрібно поставити віддану йому людину, тому що будь-яка інша (у цьому Порошенко переконаний) буде красти", – уточнив Томенко.

"Недовіра проявляється в тому, що крім своєї (більш ніж короткої) лави запасних кадрів, він не бачить нікого, з ким можна було б працювати… Так і в питанні Луценка: Порошенко виходив з того, що необхідна своя людина, якій можна довіритися", – сказав Томенко.

Йому здається, що "для Порошенко Україна – це своєрідний великий Roshen, і не більше".

"Коли я підтримав його на президентських виборах, то був переконаний, що бізнесмен Порошенко зможе стати державним діячем Порошенком. Адже кожна людина мріє про щось більше. Я думав, якщо він побудував успішний бізнес, то, напевно, захоче увійти в історію країни як успішний і мудрий політик. Але цього не сталося ", – заявив Томенко.

І зі зміною уряду, вважає екс-соратник Порошенка, "нічого не змінилося".

"Якщо проаналізувати перші рішення уряду Гройсмана, то вони спрямовані не на підйом національної економіки, захист людей, а лише на виконання вимог МВФ. Більше того, у Гройсмана явно є прагнення активніше показати себе в цій роботі, ніж Яценюк", – сказав політик.

"Я б назвав нинішній уряд Гройсмана третім американським. Перші два американські були Кабміни Яценюка. Вони ставилися до України не як до самостійної держави, а як до проекту прозахідної орієнтації, недарма глава АП Борис Ложкін називає у своїй книзі нашу державу "проект Україна", – заявив Томенко.

"На жаль, і в третьому американському уряді Гройсмана керувати цим "проектом" самостійно, без іноземців і МВФ, не виходить", – додав він.

На думку Томенка, "з альтернативи – бути сировинним придатком Росії чи Заходу – ми обрали другий варіант". "Так, це "менше зло", але, сліпо слідуючи, а іноді просто вгадуючи бажання МВФ, ми фактично здаємо свої національні інтереси", – вважає він

"Європейська мрія", про яку так часто говорив президент Порошенко, поки виглядає як можливість їздити без віз до Європи й на заробітки. Але це точно не українська мрія, бо українська мрія – це можливість заробляти в Україні для того, щоб без віз їздити в Європу на відпочинок або на екскурсії", – сказав Томенко.

Олена Рощенко, УП