Лукаш з юристами Портнова пішла до суду в ЄС скасовувати санкції

Середа, 18 травня 2016, 13:32

Юристи екс-міністра юстиції Олени Лукаш оскаржили в суді ЄС в Люксембурзі продовження санкцій проти неї.

Про це Лукаш написала на своїй сторінці Facebook.

"Команда кращих адвокатів подала позов до Люксембурзького Суд ЄС. Позивачем виступаю я, а відповідачем виступить Рада ЄС. Я прошу Суд скасувати розпорядження та рішення Ради ЄС, які вводять і подовжують щодо мене санкції майнового характеру", - повідомила Лукаш.

"Я прошу судового контролю, справедливого і неупередженого розгляду процедури застосування санкцій Радою ЄС щодо мене. З урахуванням того, що жодного майна в країнах ЄС у мене немає і не було, я впевнена, що майнові санкції Ради ЄС, засновані на недостовірній інформації Генпрокуратури , - це тяжке і необгрунтоване посягання на мою честь і гідність", - заявила Лукаш.

"Я стверджую, що при ухваленні рішення про санкції, були порушені обов'язки Ради ЄС обгрунтувати і мотивувати свої рішення", - додала екс-міністр.

При цьому вона знову назвала кримінальну справу в Україні проти неї "політичним переслідуванням".

"За два роки, незважаючи на судомні потуги "правоохоронців", моя винуватість не була ні встановлена, ні доведена. Саме тому я впевнена, Рада ЄС була введена в оману Генеральною прокуратурою та скоїла фактичну помилку, пішовши на поводу у доморощених шукачів. Я зможу це довести", - заявила вона.

При цьому один з адвокатів, який подав позов від імені Лукаш до суду ЄС в Люксембурзі – Максим Райко, повідомив, що справу буде представляти та ж команда юристів, "які супроводжували справу Андрія Портнова в Суді ЄС і успішно його виграли".

Як відомо, 2 березня Рада ЄС продовжила санкції щодо Олени Лукаш.

Оксана Коваленко, УПpowered by lun.ua