Порошенко намагається отримати контроль над 8 членами ЦВК – джерела

П'ятниця, 20 травня 2016, 13:20

Президент Петро Порошенко має намір запропонувати на ухвалення Верховної Ради склад нової ЦВК, у якій не менше восьми людей будуть підконтрольні йому особисто та його партії.

Про це заявили співрозмовники "Української правди", знайомі з ходом підготовки до заміни складу відомства.

За їхніми даними, президент вимагає повної заміни тих 12 членів ЦВК, термін повноважень яких закінчився у 2012 році. Свідченням про це, зокрема, може служити відмова "Народного фронту" від висування кандидатури Андрія Магери.

Новоспечений депутат Валерій Карпунцов, якого вважають головним юристом "УДАРу", запевнив УП, що закон передбачає врахування президентом пропозицій фракцій, але не зобов'язує його це робити.

Кілька поінформованих з ходом перемовин депутатів БПП розповіли УП, що Порошенко хоче отриматичотири місцяв ЦВК для людей, яких запропонує особисто. Ще три місця президент віддає своїй фракції. Двома місцями в майбутньому складі ЦВК команда президента готова поділитись із партнерами по коаліції "Народним фронтом".

Трьох кандидатів, які залишаться, Порошенко хоче обрати із пропозицій решти груп і фракцій, додали співрозмовники.

Якщо президентові вдасться реалізувати такий сценарій, то він, фактично, сконцентрує у своїх руках контроль над ЦВК.

Згідно з законом, рішення у комісії приймаються більшістю голосів від її складу, тобто восьми членів у ЦВК досить для прийняття будь-якого рішення. Один член комісії, призначений за квотою "УДАРу" у 2014-му, у президентської команди уже є, ще сім вона хоче отримати тепер.

Для проведення засідання ЦВК необхідно, щоб на ньому були присутні дві третини від її складу – тобто 10 членів.

Якщо Порошенку вдасться сконцентрувати вісім голосів у ЦВК, а "Народний фронт" – два, то партнери по коаліції зможуть забезпечити її роботу за будь-яких політичних розкладів.

Українська правдаpowered by lun.ua