Експерти знизили оцінку роботи Порошенка до 4,5 бала з 10

Вівторок, 24 травня 2016, 16:35

За другий рік президентства експерти виставили президенту Петру Порошенку більш низьку оцінку, ніж за перший рік його діяльності на посаді.

Такі результати експертного опитування, проведеного Фондом "Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва" 18-23 травня 2016 року "Другий рік президента Петра Порошенко", в ході якого було опитано 57 експертів, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Експерти оцінювали діяльність другого року президента Петра Порошенка за 10-бальною шкалою. З 10 балів він отримав 4,5 бала", – повідомив політичний аналітик фонду Олексій Сидорчук в ході презентації результатів опитування у вівторок в Києві.

Сидорчук нагадав, що оцінка експертів за перший рік діяльності президента Порошенка становила 5,3 бала (експертне опитування про перший рік проводився фондом 27 травня – 3 червня 2015 року).

На думку експертів, Порошенко найкраще впорався з веденням зовнішньої політики (6,1 бала), а найгірше у нього вийшли кадрові призначення (3 бали). Взаємодія з парламентом експерти оцінили в 5,1 бала, з урядом – 4,5 бала. Експерти поставили по 4,3 бала Порошенкові за виконання ролі гаранта Конституції і прав людини, а також щодо врегулювання збройного конфлікту на Донбасі.

При цьому експерти оцінили взаємодія президента з суспільством на 3,9 бала, проведення реформ – 3,7 бала, виконання передвиборних обіцянок – 3,2 бала.

Вони вважають припинення ескалації бойових дій на Донбасі головним досягненням Порошенка за другий рік, а до невдачі президента відносять провальну кадрову політику.

За словами Сидорчука, серед інших невдач Порошенко називалися відсутність прогресу в боротьбі з корупцією, провал реформи прокуратури, повільний хід реформ і відсутність прогресу у врегулюванні конфлікту на Донбасі.

Як зазначив Сидорчук, серед інших досягнень президента експерти також досить часто згадували виконання умов для отримання безвізового режиму з ЄС, створення боєздатної армії та забезпечення міжнародної підтримки України.

Для порівняння, в минулому році експерти головним досягненням назвали забезпечення міжнародної підтримки України.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування