На Одещині демонтують пам’ятники тоталітарного режиму

Субота, 28 травня 2016, 04:04

Голова Одеської облдержадміністрації Міхеїл Саакашвілі розпорядився демонтувати на території Одещини низку пам'ятників і пам'ятних знаків комуністичного тоталітарного режиму.

Про це йдеться у розпорядження головиОдеської облдержадміністрації Міхеїла Саакашвілі №305/А, повідомляє Укрінформ.

У переліку об'єктів, що підлягають демонтажу, кілька десятків пам'ятників, меморіальних дошок та інших символів тоталітаризму.

Згідно з розпорядженням, будуть демонтовані два пам'ятники Леніну в Одесі - у Савицькому парку і на території Одеського морського порту, а також два пам'ятники місцевим більшовикам: Михайлу Томасу - на Італійському бульварі - та Андрію Іванову - на Михайлівській вулиці.

Демонтажу підлягають також "стіна чекістів" на вулиці Мечникова, меморіальні дошки Котовському, Блюхеру, Щорсу і Галану, а також погруддя, пам'ятний камінь і дві меморіальні дошки Жукову.

Крім того, розпорядженням передбачено знесення пам'ятних знаків на честь червоногвардійців і газети "Искра", а на фасаді будівлі штабу Південного оперативного командування ЗСУ належить стерти зображення радянських серпів і молотів.

Демонтаж мають провести Одеська міська, декілька місцевих рад Одеської області та балансоутримувачі пам'ятників і пам'ятних знаків, зазначених у переліку.powered by lun.ua