Аваков хоче єдиний орган фінрозслідувань і реформи СБУ та ДержНС

5326 переглядів
Субота, 11 червня 2016, 14:59

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков вважає за доцільне створення у країні єдиного органу, що займатиметься розслідуванням злочинів у сфері економіки.

Про це Аваков заявив в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".

"У мене глибоке переконання, що у країні має бути єдиний орган, як у США - Служба фінансових розслідувань. Поліція готова відмовитися від департаменту захисту економіки, колишнього БЕПа, плюс податкова міліція, і плюс з СБУ треба забирати, так звану, службу "К", - заявив Аваков.

При цьому він підкреслив, що для створення єдиної структури розслідування економічних злочинів, необхідно "вольове рішення" керівництва країни.

"Але, думаю, що у нас в країні не існує поки політичної волі, щоб, наприклад, закрити управління "К" в СБУ", - додав глава МВС.

Разом з тим Аваков зазначив, що на розгляд Верховної Ради найближчим часом буде представлено концепцію реформування Державної служби з надзвичайних ситуацій. 

"Найближчим часом ми також внесемо законопроект щодо реформи Служби надзвичайних ситуацій. Це окрема служба, яка у нас перебуває у самому занедбаному і, на жаль, жалюгідному стані через нестачу ресурсів і наявності пострадянських атавізмів", - зазначив Аваков. 

За його словами, у службі працює майже 70 тис. осіб, їх зарплата дуже низька.

"Ми пропонуємо реформу, яка покаже, як це буде розвиватися і працювати. Реформа вписується у концепцію децентралізації влади в цілому, повторює моделі, які застосовуються в європейських країнах. Передбачається дуже цікава конструкція роботи - братимуть участь групи пожежних волонтерів, професійних рятувальників, групи спеціальних надзвичайних ситуацій", - повідомив глава МВС.

Аваков також зазначив, що концепція реформування ГСЧС заснована на досвіді тих країн, які пройшли цей шлях.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua