США і НАТО планують надати Афганській армії і поліції $ 15 млрд

Неділя, 19 червня 2016, 07:16

США спробують домогтися виділення $ 15 млрд для Афганської армії і поліції в найближчі 3 роки.

Про це пише The Washington Post.

На саміті НАТО в Варшаві, який запланований на 8 липня, США спробують домогтися виділення $ 15 млрд для Афганської армії і поліції до 2020 року. $ 10,5 млрд з цієї суми повинні надати США.

Генерал Гордон Девіс, відповідальний за підтримку коаліції сил безпеки в Афганістані, вважає, що лідери НАТО, незважаючи на витрачені даремно або розкрадені за 15 років мільярди доларів, ймовірно, не прив'язують ці гроші до нових орієнтирів або стандартів по боротьбі з корупцією для афганських військових.

The Washington Post пише, що коаліція, очолювана США, як і раніше прагне профінансувати 352 тис. афганських солдатів, в той час як аудитори, неодноразово ставили під сумнів питання чи працює в Афганістані стільки співробітників правопорядку.

При цьому Девіс повідомив, що лідери НАТО упевнені в тому, що президент Афганістану Ашраф Гані забезпечить збереження грошей міжнародного співтовариства.

Відзначається, що з 11 вересня 2001 року США витратили $ 68 млрд на підтримку армії і поліції Афганістану. Ще $ 45 млрд були спрямовані на гуманітарну допомогу.

Але загальна вартість афганської війни, як вважає професор політології університету Бостона Нета Кроуфорд, набагато вище зазначеної цифри. На її думку з 2001 року Пентагон і Держдеп США витратили на афганську війну 783 мільярди доларів, з урахуванням перекидання туди військ і дипломатичної місії.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування