В ЗСУ розповіли, як готуватимуть сили спецоперації в Україні

Вівторок, 21 червня 2016, 15:45

Сили спецоперацій України, які нещодавно стали окремим родом військ, вже готові до виконання поставлених перед ними завдань, але потребують додаткового законодавства.

Про це у вівторок під час брифінгу заявив командувач Сил спеціальних операцій ЗС України, генерал-майор Ігор Луньов, повідомляє "Укрінформ".

"Ми чітко знаємо, хто нам протистоятиме в зоні АТО, а деяких з них ми знаємо навіть в обличчя", - сказав Луньов.

Луньов зауважив, що зараз всі військовослужбовці, які виявляють бажання проходити службу в Силах спеціальних операцій ЗСУ, проходять жорсткий відбір, який можуть пройти не всі, навіть підготовлені бійці з числа військовослужбовців високомобільних десантних військ.

"Зараз ми завершуємо формування навчального центру ССО, перший випуск якого вже відбувся у травні. Зі 150 військовослужбовців, які приступили до навчання, успішно закінчили центр лише 29 чоловік. Наступний набір вже приступив до занять і ми очікуємо, що до завершення навчання дійде кожен шостий з них", - сказав генерал.

Луньов заважив, що зараз ССО проходять етап формування та злагодження.

За його словами, правове оформлення їх діяльності має бути завершеним після прийняття Верховною Радою закону про Сили спеціальних операцій ЗС України, який зареєстрований у ВР під номером 4795 та, за словами Луньова, пройшов всі попередні етапи розгляду та узгодження.

У пояснювальній записці до цього закону вказується, що "на теперішній час існуюча нормативно-правова база, керівні документи Міністерства оборони та Збройних Сил України не дозволяють використовувати повною мірою можливості Сил спеціальних операцій для виконання визначених завдань".

"З огляду на те, що Сили спеціальних операцій, як рід військ не має аналогів в Україні та у зв’язку із тим, що Сили спеціальних операцій для реалізації своїх завдань будуть співпрацювати з іншими службами та відомствами і координувати міжвідомчу роботу, постає необхідність визначення правового статусу та застосування вказаного роду військ", - сказано у записці.

Як відомо, 16 червня Верховна Рада визначила Сили спецоперацій і Високомобільні десантні війська в законодавстві як окремі роди військ.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування