У Тимошенко кажуть, що Гройсман не її звинувачує у невигідному контракті з РФ

14855 переглядів
Вівторок, 21 червня 2016, 19:19

Адвокат Юлії Тимошенко Микола Титаренко вважає, що прем'єр Володимир Гройсман, критикуючи підписантів газового контракту з Росією у 2009 році, мав на увазі не Тимошенко.

Про це йдеться у його "вимозі про спростування неправдивої інформації", надісланій УП на вимогу Тимошенко щодо новини УП "Гройсман натякнув, що Тимошенко мала "дивіденди" з угоди з Путіним" від 21 червня.

"Окремо маю наголосити на безпідставності висновків автора щодо отримання "дивідендів" моєю підзахисною за наслідками підписаних газових контрактів у 2009 році", – заявив Титаренко.

Адвокат навів частину процитованої УП наступної заяви Гройсмана: "На момент підписання 450 доларів ціни газу, ціна газу була 235 доларів максимум. Я думаю, це зробили не безкоштовно. Експертне середовище знає, що це зробили не безкоштовно. З кожної тисячі кубів газу з 2009 року кожен, хто мав стосунок до підписання (угод), мав звідти дивіденди".

"Тобто відсутні будь-які прізвища, а сам прем'єр-міністр заявляє, що його слова є лише припущенням", – додав Титаренко і допустив, що УП зробила "абсолютно безпідставний" висновок про те, що Гройсман мав на увазі Тимошенко, лише для залучення максимальної аудиторії до новини.

Окремо Титаренко заперечує слова Гройсмана про те, що в результаті підписання цього контракту ціна російського газу для України піднялася до 450 доларів за 1000 кубометрів – адвокат наводить висновки суду, а також спецкомісії з перевірки "Нафтогазу" про те, що ціна насправді зросла лише до 232,98 доларів.

Як відомо, у новині УП, на яку посилається Титаренко, Гройсман також заявив:

"Ми мали у 2006 році газ за якою ціною? А у 2008 році – 135 доларів? Так навіщо було треба підписувати контракт за 450 (доларів) за 1000 кубів? Навіщо, я запитую? І сьогодні хтось мені розказує про те, що ринкова ціна, яка встановлена на газ – це злочин?",

а також

"У нас вона (ціна газу) не була ринковою. У нас хтось собі придумав, що може з росіянами підписати контракт на 450 доларів за тисячу кубів – це ніякий ринок не визначав, а просто підпис одної людини визначив, що це буде 450 доларів",

а також

"А до оборудок в газовій сфері мають відношення ті, хто сьогодні очолили напрямок популіс… ну, не очолили, вони завжди цим займалися. "Болтологією". Жили з газу, створили свій власний капітал з газу, вивели його в офшори, підтримували схеми, які пов'язували з тим, щоби знищити українську газовидобувну галузь і переводити все на приватні олігархічні групи. Що, цього не було, ми забули про це? Хочу нагадати, що так звана демократична влада з 2006 по 2010 рік, а деякі її представники три роки були у владі на самих найвищих позиціях. І більшість була в українському парламенті. Чого ж нічого не зробили?"

Про газ – з 18 та з 28 хвилин

Безпосередньо контракт у 2009 році підписали тодішній голова "Нафтогазу" Олег Дубина та голова "Газпрому" Олексій Міллер. Це було зроблено за результатом переговорів тодішніх прем'єр-міністрів України і Росії Юлії Тимошенко та Володимира Путіна.

Підписання газового контракту 2009 року. Фото: Укрінформ
Підписання газового контракту 2009 року. Фото: Укрінформ

Тимошенко наразі активно критикує газові тарифи діючого уряду, також вона має безпосереднє відношення до підписання газових угод 2009 року. Олег Дубина не бере участі у політичному житті нинішньої України.

Контракт був підписаний на 10 років, його базова ціна, від якої вираховувалася кінцева ціна газу, становила 450 доларів за 1000 кубометрів.

У 2009 році Україна купувала російський газ за ціною близько 200 доларів, однак вже наприкінці 2011 ціна зросла до 400 доларів.

Юлія Тимошенко була прем'єр-міністром України з 4 лютого 2005 року по 8 вересня 2005 року, а також – з 18 грудня 2007 року по 11 березня 2010 року. Її політична сила БЮТ у цей період мала одну з найбільших фракцій парламенту, а також у певний період часу входила до складу парламентської більшості.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua