Онищенко подав до суду на ГПУ та НАБУ

Середа, 22 червня 2016, 12:01

Народний депутат Олександр Онищенко подав позов до Печерського районного суду Києва проти ГПУ та НАБУ про захист честі і ділової репутації.

Текст позовної заяви є у розпорядженні Української правди.

У ній Онищенко вказує, що 15 червня під час брифінгу керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький назвав його організатором злочинної схеми.

Онищенко вважає, що ця інформація є недостовірною і вимагає її спростування.

"Поширена на брифінгу в стверджувальній формі недостовірна інформація про позивача вказує на вчинення Позивачем протиправних дій, які чинним кримінальним законодавством кваліфікуються як злочин, та дискредитує Позивача в очах оточуючих <…> порушує його право на повагу до честі, гідності та ділової репутації", - йдеться в тексті позову.

Згідно із законом відповідачем у випадку поширення інформації, яку подає посадова чи службова особа під час роботи, є юридична особа. Оскільки Холодницький є заступником генерального прокурора та керівником САП, то позов подано проти ГПУ.

 
Онищенко позиваєтьяс до ГПУ та НАБУ
документ УП

Крім того, Онищенко вказує, що відео цього брифінгу оприлюднило у себе на сайті Національне антикорупційне бюро, отже Онищенко позивається і проти НАБУ.

Як відомо, у середу, 15 червня, НАБУ передало до Генпрокуратури подання про позбавлення Онищенка депутатської недоторканності. 16 червня ГПУ направила його до Верховної Ради.

Він підозрюється у причетності до реалізації природного газу за заниженою ціною за договорами спільної діяльності з ПАТ "Украгазвидобування".

Онищенко заявляв, що керівник НАБУ Артем Ситник виконує політичне замовлення, він передав відповідну заяву в ГПУ. 

Станом на 16 червня депутат перебував у французькій Ніцці, при цьому сам Онищенко у коментарі УП та іншим ЗМІ запевняв, що перебуває в Києві і має намір прийти у п'ятницю в Раду.

17 червня Онищенко повернуся до Києва вже після того, як парламент розійшовся до 5 липня, отже не зможе позбавити його недоторканності.

Станом на 19 червня суд заарештував на 60 днів усіх 10 осіб, затриманих 15 червня у "газовій справі", в якій фігурує Онищенко.

Читайте детальніше про справу Онищенка у статті Газова справа Онищенка. Інструкція з управління парламентом, а також інтерв'ю Онищенка Бізнесмен Онищенко: Яценюк всюди розставив своїх людей і робить свій бізнес.

Тетяна Кусок, Оксана Коваленко, УПpowered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!