Тимошенко подала два позови через тарифи Гройсмана

Четвер, 23 червня 2016, 13:16

Юлія Тимошенко просить Окружний адмінсуд Києва визнати незаконним і скасувати рішення про підвищення тарифів на теплову енергію й центральне опалення з 1 липня.

Також вона просить скасувати рішення Кабінету міністрів про затвердження граничної ціни продажу газу для потреб теплокомуненерго на рівні 6 879 гривень/тис. куб. м, повідомляють "Українські новини".

"Це буде два судових процеси. Один – проти Кабінету міністрів Гройсмана, а другий – проти НКРЕКП", – сказала лідер "Батьківщини" журналістам.

Оскаржуючи рішення Кабміну, яким "Нафтогаз України" зобов'язали з травня продавати населенню газ за 6 879 грн/тис. куб. м (з урахуванням ПДВ, витрат на транспортування тощо), Тимошенко просить скасувати т. зв. "соціальну норму" в 1 200 куб. м на опалювальний сезон за ціною 3 600 грн/тис. куб. м, яка діяла в опалювальний сезон 2015-2016 років.

На думку лідера "Батьківщини", ці рішення є незаконними й антисоціальними.

В той же час, прем'єр-міністр Володимир Гройсман назвав газовий контракт із Росією, підписаний у 2009 році за уряду Юлії Тимошенко, зрадою національних інтересів.

"В експертному середовищі є чітка думка, що підписання контракту по 450 доларів за тисячу кубічних метрів було на невигідних для України умовах", – сказав він журналістам під час проведення Форуму з енергоефективності в Києві в четвер, повідомляє УНІАН.

"Моє ставлення до цього вкрай негативне. Я вважаю, що це зрада національних інтересів", - заявив Гройсман.

"Я вважаю, що цей контракт - це десятки мільярдів доларів позовів, які зараз має Україна від Росії, це сплата занадто великих ресурсів за цей газ. Це проблема, яку ми з вами ще маємо пережити якимось чином", – додав прем'єр.

Яку відомо, Тимошенко звинувачує чинний уряд у необґрунтованих тарифах, а Гройсман називає їх ринковими.

Днями прем'єр натякав, що колишні можновладці нажилися на газових угодах 2009 року, хоча у Тимошенко запевняли, що йдеться не про неї.

9 червня НКРЕКП підвищила тариф на теплоенергію й центральне опалення з 1 липня в середньому на 75-90%. Основною причиною підвищення стало те, що з 1 травня Кабмін затвердив граничну ціну продажу газу для потреб теплокомуненерго на рівні 6 879 гривень/тис. куб. м (із ПДВ і витратами на транспортування).

Голова фракції "Радикальної партії" Олег Ляшко вже звернувся до Окружного адмінсуду Києва з позовом проти НКРЕКП.powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!