Чубаров розповів, коли займуться змінами Конституції по Криму

Четвер, 23 червня 2016, 14:55

Голова Меджлісу кримськотатарського народу, нардеп від БПП Рефат Чубаров очікує, що невдовзі в складі Конституційної комісії буде визначено робочу групу з внесення змін щодо Криму.

Про це він сказав у четвер під час публічних дебатів, йдеться у повідомленні на сайті БПП.

"Сподіваюсь, що через тиждень-півтора буде вже склад робочої групи в складі конституційної комісії", – повідомив Чубаров, зазначивши, що нещодавно обговорював це питання із президентом Петром Порошенко.

"До розділу 10, який називається "Автономна республіка Крим". Ми маємо чітко вказати, чому в унітарній Україні з`являється автономна республіка Крим, задля чого?", – сказав депутат.

За його словами, не можна буде оминути питання, що автономія створюється і для того, аби забезпечити кримськотатарському народу як корінному народу цього півострова всі гарантії для власного збереження і розвитку.

"Ми вийдемо на право на самовизначення", – сказав Чубаров.

При цьому, зазначив він, необхідно буде ухвалити і зміни до Конституції АР Крим та законодавство, яке стосується питання управління в Криму, виборчої системи, освіти, а також щодо статусу кримськотатарського народу в Україні та щодо Верховної Ради Криму.

Як відомо, президент Петро Порошенко неодноразово заявляв, що ініціює зміни до Конституції України щодо створення в Криму національної автономії кримських татар.

Олександр Шумілін, УПpowered by lun.ua