Економічна правда запрошує на перший за час великої війни Банківський форум

"Мінськ" не може змусити до амністії вбивць на Донбасі – представник ООН

Четвер, 14 липня 2016, 13:35

Мінський переговорний процес не може призвести до амністії тих, хто винен в умисних вбивствах та злочинах проти людства, які відбулися в Україні під час збройного конфлікту.

На цьому наголосила голова Моніторингової Місії ООН з прав людини Фіона Фрейзер у Києві в середу, повідомляє "Укрінформ".

Вона публічно презентувала доповідь Управління Верховного комісару ООН з прав людини "Відповідальність за вбивства в Україні з січня 2014 року по травень 2016 року".

"В контексті нинішніх розмов про помилування та амністію чи то в контексті реалізації Мінських угод, чи то в іншому контексті, має бути гарантія, що амністії не підлягатимуть особи, які несуть відповідальність за свавільне позбавлення життя, а також особи, які підозрюються та обвинувачуються або засуджені за воєнні злочини, злочини проти людства, або за тяжкі порушення прав людини", – заявила Фрейзер.

Вона наголосила на неприпустимості амністії, якщо вона заважатиме праву жертв на ефективний засіб правового захисту, або обмежує права жертв та суспільства дізнатися правду про порушення прав людей та гуманітарного права. 

"Ми сподіваємось, що ця доповідь спонукає до притягнення винних до відповідальності та попередить подальші діяння, описані в цій доповіді. Всі мають відчути занепокоєння. Відсутність відповідальності означає безкарність для винних, відсутність справедливості для жертв та їхніх родин та триваючі страждання", – зауважила представниця ООН. 

Вона підкреслила, що для притягнення до відповідальності тих, хто повинен у загибелі людей, мають буди задіяні всі доступні механізми – як національні, так і міжнародні.

"Відповідальність є ключовим елементом для примирення та для встановлення стійкого миру та довгострокового процвітання в країні", – сказала Фрейзер.

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: