На інкасаторів на Запоріжжі напав боєць "Азова". Полк перевіряють

17014 переглядів
Субота, 16 липня 2016, 10:18

Командування полку "Азов" буде надавати будь-яку допомогу в розслідуванні інциденту, який стався в Запорізькій області в зв'язку з нападом на інкасаторів, і в якому імовірно брав участь боєць полку.

Про це заявив "Українській правді" колишній командир добровольчого батальйону "Азов", депутат Верховної Ради Андрій Білецький, коментуючи інцидент з нападом на інкасаторську машину в Запорізькій області за участю людей, яких асоціюють з полком "Азов".

"Командування полку "Азов" надає і надаватиме будь-яку допомогу в розслідуванні інциденту, який стався в Запорізькій області в зв'язку з нападом на інкасаторів. Офіцери підрозділу, хлопці зроблять все, щоб докопатися до суті в цій історії і зрозуміти, чи дійсно азовці брали участь в цьому", - заявив Білецький, який зараз знаходиться у місці дислокації полка.

За даними "Української правди", СБУ стежила за групою нападників уже кілька місяців. Група складалася з громадян України, Латвії та Росії, які воювали в складі різних добровольчих формувань і останнім часом зайнялися пограбуваннями. Один з нападників на інкасаторів служить в "Азові" і самовільно покинув частину.

"За останні місяці пройшло більше 10 перевірок полку "Азов". Щодня в розташуванні частини присутні офіцери військової контррозвідки СБУ. Але, на жаль, всі місяці розслідування СБУ по цій групі нікого з командування полку "Азов" не ставила до відома про те, що підозрює когось із бійців полку в скоєнні злочинів", - пояснив Білецький.

"Якщо один з учасників банди дійсно – боєць "Азова" і він був серед тих, хто напав на інкасаторів, то він зганьбив добре ім'я підрозділу. Ми не дикуни, які за всяку ціну захищають себе, ми захищаємо нашу батьківщину", - сказав колишній командир "Азова".

Спецпідрозділ СБУ готувався до нічного штурму бази "Азова", проте вдалося запобігти серйозному конфлікту між силовиками.

У полку "Азову" всю ніч йшла звірка особового складу на військовій базі полку під Маріуполем. Слідчим СБУ і військової прокуратури не перешкоджали в проведенні слідчих дій в розташуванні частини.

Всі контрактники, які згідно із законом мають право проживати поза базою, відкликані в розташування частини для проведення перевірки.

"Більше 3-х тисяч бійців пройшли за 2 роки через "Азов". Паршиві вівці бувають всюди. Але абсолютна більшість азовців, абсолютна більшість добровольців розуміють червону лінію, яка відокремлює війну від незаконних дій, захист батьківщини від злочинів. Десятки хлопців віддали свої життя за нашу країну, сотні людей віддали своє здоров'я за Україну, не можна з окремого випадку робити далекосяжні висновки і перетворювати добровольців на злочинців", - заявив Білецький.

Очікується брифінг керівництва СБУ з приводу того, що сталося.

Як повідомлялося, в п'ятницю ввечері прес-служба Нацполіції повідомила про напад невідомих на інкасаторську машину "Ощадбанку" в Запорізькій області.

Згідно з інформацією Нацполіції, нападники скоїли злочин близько 17:00 на автодорозі Пологи-Оріхів в Оріхівському районі. Вони застосували пістолет, автомат, кулемет і ручні гранати.

Під час спецоперації силовики вбили одного з нападників (громадянин Латвії) і поранили трьох. Двоє з нападників перебувають у важкому стані в лікарні. Ще двом вдалося втекти. Ведеться їх пошук.

Виправлено: Вбито було громадянина Латвії. Раніше джерела в полку повідомляли про громадянина Литви. 

Українська правда

powered by lun.ua