Петренко: Україна чекає відповідь від РФ на запит про відеодопит Януковича

Середа, 20 липня 2016, 02:02

Українська сторона очікує відповідь Мін'юсту РФ на запит про проведення допиту в режимі відеоконференції екс-президента Віктора Януковича і колишнього командувача внутрішніми військами МВС Станіслава Шуляка в суді за звинуваченням "беркутівців" у розстрілах на Євромайдані.

Про це в інтерв'ю 5 каналу повідомив міністр юстиції України Павло Петренко, передає "Інтерфакс-Україна".

"Що стосується РФ (відповідей російського Мін'юсту на запити Мін'юсту України - ІФ), тут прогнози робити - справа безперспективна, бо та сторона мотивується не юридичними актами і міжнародними договорами, а політичною доцільністю", - сказав Петренко.

Разом з тим він запевнив, що українська сторона робить все можливе, щоб правоохоронні органи мали "всі інструменти для доказової бази".

Він пояснив, що у РФ є ще час для прийняття рішення. При цьому Петренко підкреслив, що відмова російської сторони в цьому проханні не стане на заваді розслідуванню.

"Але для українських правоохоронних органів у зв'язку з тим, що справи проти Януковича розглядаються в процесі заочного кримінального провадження, не буде перешкодою, навіть якщо РФ не буде виконувати Конвенцію або не надаватиме інформацію або доступ для проведення слідчих дій на тій території українськими слідчими", - заявив він.

"Ми виконуємо всі процедури для того, щоб рішення, які будуть винесені, вирок, який буде винесено фігурантам цієї справи, був абсолютно законним", - підсумував міністр юстиції.

Нагадаємо, 23 червня Міністерство юстиції України направило до Мін'юсту Росії запит Святошинського суду про проведення допиту в режимі відеоконференції екс-президента Віктора Януковича і колишнього командувача внутрішніми військами Станіслава Шуляка.

Як відомо, Святошинський районний суд Києва вирішив допитати у відеоконференцзв'язку колишнього президента Віктора Януковича в справі проти 5 колишніх співробітників "Беркута", яких звинувачують у розстрілі 48 активістів Євромайдану.powered by lun.ua