Проти Отрош відкрито провадження через "люстрацію"

Четвер, 21 липня 2016, 14:20

Вища рада юстиції ухвалила рішення відкрити провадження за зверненням Міністерства юстиції України про порушення суддею Печерського райсуду Києва Інною Отрош щодо несумісності вимог, визначених законом "Про очищення влади". 

Відповідне рішення ухвалено на засіданні ВРЮ, повідомили у прес-службі відомства.

"Провадження відкрито на підставі ч.3 ст.1 закону "Про очищення влади", відповідно до якої протягом 10 років з дня набрання чинності цим законом забороняється перебувати на посаді судді особам, що обіймали сукупно не менше року посаду у Вищій раді юстиції в період з 25 лютого 2010 року до 22 лютого 2014 року", - йдеться у повідомленні.

Зазначено також, що суддя Отрош була призначена на посаду члена ВРЮ з’їздом суддів України 16 вересня 2010 року і склала присягу члена ВРЮ 21 вересня 2010 року.

"У визначений законом період Отрош перебувала на посаді члена ВРЮ і на неї поширюються заборони, передбачені ч.3 ст.1 Закону, які є несумісними з перебуванням на посаді професійного судді, що слугує підставою для відкриття провадження щодо вимог законодавства про несумісність", - вказано у повідомленні.

Окрім того Отрош не подала заяви про надання згоди на проведення перевірки відповідно до ч.1 ст.4 закону "Про очищення влади", підкреслили у ВРЮ.

Як відомо, у 2014 році Вища рада юстиції відмовилася ініціювати звільнення суддів Печерського районного суду Києва Інни Отрош і Родіона Кірєєва.   Члени ВРЮ не стали розповідати про звинувачення, висунуті на адресу Інни Отрош і Родіона Кірєєва. За інформацією джерела видання, їх звинувачували у втручанні в роботу автоматизованої системи розподілу справ між суддями.

Раніше ВРЮ відмовилася ініціювати звільнення Отрош, яку звинувачували в організації неналежних умов проведення судового процесу у справі Юлії Тимошенко.

У жовтні 2015 року Печерський райсуд Києва почав люстраційну перевірку й просив суддів Інну Отрош і Родіона Кірєєва надіслати заяви про готовність її пройти.

Українська правда powered by lun.ua