Керівник "Ніхто крім нас" визнав, що допоміг вивезти "беркутівців"

Четвер, 28 липня 2016, 14:44

Керівник громадської організації "Ніхто крім нас", яка об'єднує учасників бойових дій в Афганістані, Олександр Ковальов підтвердив, що допоміг "беркутівцям" виїхати з бази у Києві у 2014 році.

Про це йдеться у його заяві, оприлюдненій на сайті організації.

"У мене не було жодної змови з найвищим керівництвом МВС. На той момент, у 2014 році, ми дійсно допомагали всім, хто до нас звертався, по обидва боки. У тому числі й міліції. В той момент всі намагалися піаритися з приводу "Беркуту", і всі пропонували вивезти "Беркут" з Києва", - зазначив Ковальов.

"Але вони чомусь намагалися вивезти, а сьогодні мене обвинувачують у тому, що я їм допоміг "втекти". Тобто тоді це називалося "вивезти", а зараз називають допоміг "втекти", - додав він.

Він відповів на запитання про те, хто ще займався вивезенням "беркутівців" з бази на Червонозоряному проспекті (зараз проспект Лобановського) у Києві.

"Були і нардепи, і колишній голова Міноборони Анатолій Гриценко з Автомайданом вивозили. Але чомусь не згадали жодних ані великих, ані малих депутатів, які про це говорили, а згадали лише нас", - заявив Ковальов.

За його словами, беркутівців вивозили з міста таксисти.

"Хто були ці бійці, куди вони поїхали, з чим вони виїхали - я не знаю, я там особисто не був присутній. Це був громадянський акт здорового глузду, щоб людей випустити. Тому що на той момент вони виконували свої службові обов'язки", - сказав Ковальов.

Він зазначив, що не впевнений у тому, чи були серед тих, хто виїхав, члени так званої "чорної роти", яка розстрілювала Майдан, оскільки тоді на базі перебували різні підрозділи.

Керівник "Ніхто крім нас" також заявив, що ніколи не бачив і нічого не знає про зброю, яку він нібито допомагав знищувати.

Ковальов підтвердив, що йому вручили повідомлення про підозру в причетності до втечі бійців "Беркуту".

Він заявив, що підозру, яку йому вручили співробітники Генеральної прокуратури, розцінює як політичний тиск на нього та на очолювану ним організацію.

Ковальов додав, що був особистим ворогом втікача екс-президента Віктора Януковича.

"Він знищив мій бізнес, мої підприємства за те, що ми боролися. Та влада була нашим противником", - підсумував він.

Як відомо, генпрокуратура встановила хто, сприяв втечі більшості "беркутівців" після Революції гідності і приховуванню зброї розформованого спецпідрозділу "Беркут".

Керівник департаменту спеціальних розслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк  заявив, що підозру у цій справі оголошено особі з керівництва ГО "Ніхто крім нас".

Народний депутат від "БПП" Володимир Ар'єв опублікував фотографії осіб, які підозрюються у виводі "беркутівців" з Києва. Серед них було фото Олександра Ковальова.

Українська правда