Глава Держприкордонслужби: інсинуації щодо проекту "Стіна" йдуть з РФ

12917 переглядів
Субота, 13 серпня 2016, 17:41

Голова Держприкордонслужби Віктор Назаренко спростував звинувачення в неефективній діяльності його відомства щодо будівництва інженерно-технічних споруд на кордоні з РФ.

"Дійсно, навколо цього питання останнім часом є багато надуманих політичних або просто піарівських інсинуацій і спекуляцій, коріння яких йдуть з РФ. Адже ніколи раніше Україна не мала на кордоні з РФ таких інженерних споруд. І ніколи не будувалася реальна інженерно-технічна система для того, щоб дійсно охороняти і в деякій мірі обороняти наш кордон", - сказав він в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".

Назаренко нагадав, що вартість цього проекту 4 млрд грн, і розрахований він на три роки.

"Ми вибрали найдешевші за ціною інститути, які провели необхідні виміри, і було розпочато відповідні роботи. У 2015 році було передбачено 400 млн грн на цей напрямок, але отримали ми їх з бюджету в середині і в кінці року. Цей проект реалізовуються на ділянці Харківської та Чернігівської областей", - розповів він.

За словами Назаренка, в середньому кілометр таких інженерних споруд коштує 2,7 млн грн.

"Це не військові споруди, а інтелектуальний захист кордону, який включає інженерні споруди, рови, загородження, системи камер і датчиків, вишки, центри управління та інше", - пояснив глава відомства.

Він підкреслив, що темпи зведення цих споруд залежать від фінансування.

"Минулого року на цей напрям повинні були дати близько 1 млрд, а дали 400 млн. На цей рік повинні були дати те, що не додали в минулому, плюс понад мільярд, а заклали в держбюджеті лише 200 млн. З них отримали на сьогоднішній день 74 млн, використали 22 млн грн", - озвучив цифри Назаренко.

Глава прикордонного додав, що на сьогоднішній день більше 90% цих споруд прикордонна служба не прийняла.

"Адже зводять такі споруди підрядники - а це громадські організації, які ми найняли, адже у нас немає своїх потужностей для будівництва", - пояснив він.

В цілому, за його словами, це добре, що відкрили кримінальну справу, проводиться перевірка, адже відомство відкрито для всіх і готово продемонструвати виконану роботу.

Назаренко розповів про будівництво разом з американськими партнерами в Маріуполі 6 найсучасніших комплексів спостереження за водною обстановкою, які планується здати в вересні.

"Вони будуть стояти на висоті близько 100 метрів і включають обладнання для тепловізійного, радіолокаційного та візуального спостереження, здійснюють фіксацію. Адже ми недостатньо добре контролюємо наше узбережжя - там всі засоби застарілі і в цьому контексті така робота з американськими партнерами дуже важлива. Також ми працюємо над тим, щоб за їх рахунок поставити і в Чорному морі такі системи", - сказав Назаренко.

Як повідомлялося, у вересні 2014 року тодішній прем'єр-міністр Арсеній Яценюк заявив про початок проекту "Стіна".

Національне антикорупційне бюро розслідує можливу корупційну складову при реалізації проекту "Стіна" з кінця березня поточного року.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua