Шокін каже, що виконав усі плани, а Луценкові ще немає чим хвалитися

Середа, 17 серпня 2016, 15:37

Віктор Шокін заявляє, що на посаді генерального прокурора він зробив усе, що хотів.

У коментарі "112 каналу" на запитання про те, чи вдалося Юрію Луценку зробити те, що не вдалося зробити йому, Шокін сказав:

"Те, що я планував, я все зробив. Я й мої колеги повністю закінчили реформу Генпрокуратури – завершили цілком законно й правильно, хто б що не говорив...".

"Нами було зроблено все, що треба було за законом. На жаль, нам не дали до кінця (довести почате). Ми створили комісію, чомусь її дія призупинили на рік – це не правильно, вона повинна працювати", – заявив Шокін.

"У Луценка є ще багато можливостей у плані доопрацювання багатьох питань… Я йому зичу успіхів", – додав він.

На думку Шокіна, "коли буде перший вирок у його справах – тоді (Луценкові) можна буде хвалитися".

На запитання про справу Олександра Єфремова й зауваження, що при Шокіні екс-депутатові "Партії регіонів" не висували звинувачення в зазіханні на територіальну цілісність і недоторканність України, екс-генпрокурор відповів:

"Вочевидь, Луценко встиг знайти якісь нові перлини,яких не було, коли я був генеральним прокурором. Я цих матеріалів нових не знаю, мені складно коментувати це питання".

Шокін сказав, що він би міняв законодавство, щоб не можна було випускати під заставу таких підозрюваних, і щоб була можливість арештовувати їх на момент доведеності провини.

На запитання про справу Олександра Онищенка Шокін припустив, що шанси на його видачу Великобританією "не великі". Але висловив думку, що Луценко зробив усе можливе, щоб Онищенко не втік з України.

Коментуючи ініціативу депутата Сергія Лещенка зі збору підписів за відставку Луценка Шокін заявив: "Ви знаєте, кожен генпрокурор, у тому числі і я, – якщо він побачить, що не допрацьовує, він сам піде, як це зробив (Віталій) Ярема, як це зробив я".

Як відомо, Шокіна звинувачували у розвалі гучних справ проти людей Віктора Януковича, спуску на гальмах резонансних розслідувань, через що ЄС зняв санкції з декількох осіб.

16 лютого президент Петро Порошенко у своєму зверненні до співвітчизників повідомив, що попросив генпрокурора Шокіна подати у відставку. І той написав таку заяву – але пішов у відпустку, з якої повернувся 16 березня

29 березня Верховна Рада дала згоду на звільнення Шокіна. Втім, перед тим він устиг звільнити реформатора Давида Сакварелідзе з посади заступника генпрокурора.

Олена Рощенко, УП

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: