Лавринович обіцяє не тікати з країни через вручення підозри

Субота, 20 серпня 2016, 01:54

Колишній міністр юстиції України Олександр Лавринович каже, що не збирається залишати країну через повторне вручення йому підозри.

Про це він розповів в ефірі Радіо Свобода.

"Не для того своєю метою життя я вибирав те, щоб боротися за створення цієї держави, за її народження, щоб з неї їхати. Нехай їдуть ті, хто вважає, що отримали у власність і в своє розпорядження цю країну і можуть з нею робити все, що їм заманеться", – сказав Лавринович.

На його думку, причиною вручення йому підозри може бути бажання влади "прозвітувати про досягнення".

"Є таке поняття, як сто днів. Політики дають доручення, щоб їм підготували звіт про великий позитив, який зроблено. Є політики, у яких є така звичка під великі дати звітувати про великі досягнення, в даному випадку День незалежності. Перед вами сидить людина, яка причетна до народження цієї держави і очевидно її можна привітати і сказати: подивіться як ми боремося зі злочинним режимом", – зазначив Лавринович.

18 серпня генпрокурор Юрій Луценко заявив, що слідчі повідомили про підозру Лавриновичу за статтею 191 (розкрадання) і 366 (службова підробка).

У липні 2015 року у Генпрокуратурі вже повідомляли, що Лавриновича підозрюють у розтраті шляхом зловживання службовим становищем державних коштів на суму понад 8,5 мільйона гривень. За даними слідства, ці кошти були незаконно та безпідставно витрачені на "залучення іноземної фірми з метою приховування фактів злочинного порушення законодавства правоохоронними органами та судом під час здійснення розслідування та судового розгляду справи Юлії Тимошенко".

Сам він називає звинувачення безпідставними.

Як відомо, Мін'юст за часів Лавриновича двічі залучав американську компанію Skadden, Arps, Slate, Meagher & Flom LLP для допомоги у судовому переслідуванні екс-прем'єра Юлії Тимошенко – у 2012 і 2013 році. За офіційними даними Мін'юсту, у 2012 році Україна заплатила цій компанії лише 95 тисяч гривень, хоча насправді – значно більше.

У 2013 році за протистояння Тимошенко американці отримали 10,2 млн гривень.powered by lun.ua