Відомості про квартиру Лещенка треба було внести до ЄРДР – Холодницький

Субота, 24 вересня 2016, 20:39

Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький виступав за внесення інформації щодо купівлі народним депутатом Сергієм Лещенком квартири до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Про це Холодницький заявив в ефірі каналу "112 Україна" у суботу ввечері.

"Коли я писав листа директору НАБУ, я ставив вимогу про внесення до ЄРДР… Чому цього не було зроблено детективами чи керівництвом НАБУ, я не знаю", - сказав він.

За словами керівника САП, внесення цих даних до ЄРДР "зняло б багато питань".

"КПК виписаний так, що процесуальна функція прокурора починається з моменту внесення до ЄРДР", - зазначив Холодницький.

Він також сказав, що строки притягнення до адміністративної відповідальності визначені Кодексом України про адміністративні правопорушення.

"Вони є досить обмежені, і практично ці строки тягнуть за собою закриття адміністративного провадження. Тому тут треба агентству з запобігання корупції піднапрягтись", - вважає Холодницький.

Він також висловив думку, що купівлею дорогого житла Лещенко "підставив під удар весь антикорупційний блок, який хоче щось змінити в країні".

"Бо дійсно, коли в країні війна, а ти купуєш в центрі квартиру… я з моральної сторони його не можу зрозуміти", - сказав керівник САП.

Водночас, за його словами, некоректно порівнювати Лещенка з військовим прокурором сил АТО Костянтином Куликом.

"Тут порівнюють Лещенка і Кулика. Лещенко журналіст, який став депутатом, а Кулик все життя прокурор. І в одного дві квартири об'єднані в одну, він і досі не може пояснити. А Лещенко, на відміну від нього, виявив бажання і пояснив", - сказав Холодницький.

Як відомо, народний депутат Сергій Лещенко придбав квартиру площею 192 квадратних метрів у новобудові в центрі Києва.

Він пояснив, що купив квартиру на свої заощадження й гроші, взяті в борг. Партнером капіталовкладення стала його дівчина Анастасія Топольська.

Лещенко закликав Національне антикорупційне бюро і Національне агентство із запобігання корупції перевірити купівлю ним квартири в центрі Києва.

19 вересня керівник НАБУ Артем Ситник за результатами перевірки повідомив, що в купівлі Лещенком квартири є ознаки адміністративного правопорушення, яке полягає у взятті безвідсоткої позики в керівника УП Олени Притули.

Ще одним порушенням Лещенка Ситник назвав той факт, що депутат не вніс у декларацію свою матір, яка прописана за однією адресою з ним.

При цьому, за словами Ситника, джерела походження коштів для купівлі квартири були перевірені, у них не було виявлено порушень.

Ситник заявив, що згадані адмінпорушення є компетенцією не НАБУ, а НАЗК. Також він додав, що Лещенкові загрожує лише штраф.

20 вересня НАЗК розпочало перевірку матеріалів НАБУ щодо квартири Лещенка.

Українська правдаpowered by lun.ua