Заводу Порошенка знову нагадали, що пам'ятник Марксу треба знести

П'ятниця, 11 листопада 2016, 11:32

Інститут національної пам’яті вдруге надіслав листа до керівництва Київської кондитерської фабрики "Рошен", у якому нагадує про вимогу демонтажу пам’ятника Карлу Марксу  на її території.

Про це повідомляє прес-служба Інституту.

"З огляду на значний суспільний резонанс, а також те, що президент України Петро Порошенко визнав завершення процесу декомунізації питанням національної безпеки, звертаємося до ПАТ "Київська кондитерська фабрика "Рошен" вдруге. Перший лист з нагадуванням про необхідність демонтажу пам’ятника К. Марксу Інститут надіслав 25 вересня 2015 р. На жаль, офіційної відповіді ми досі не отримали", – йдеться у повідомленні.

В Інституті нагадали, що, відповідно до українського законодавства, "пам’ятник К. Марксу на території Київської кондитерської фабрики "Рошен" є символікою комуністичного тоталітарного режиму та підлягає обов’язковому демонтажу".

"Вчення "марксизму" стало підґрунтям для утвердження комуністичних тоталітарних режимів на території України та інших країн Східної Європи. Активна меморіалізація засновників комуністичної ідеології  Карла Маркса та Фрідріха Енгельса (зокрема, шляхом масового встановлення на їхню честь пам’ятників) були важливою складовою пропаганди ЦККПРС комуністичного тоталітарного режиму", – заявили у відомстві.

 
Пам'ятник Марксу на території фабрики "Рошен"
Фото: Вікіпедія

Як відомо, корпорація "Рошен" належить президентові Петрові Порошенку.

Також Порошенку належить київський суднобудівний завод "Ленінська кузня", який також досі не змінив назву, хоч і оголосив відповідний конкурс ще весною. Також на сайті "Ленінської кузні" відсутня українська версія.

Українська правдаpowered by lun.ua