Активісти показали величезний "таємний" будинок судді з Харкова

Середа, 16 листопада 2016, 13:51

Суддя господарського суду Харківської області Ірина Попович не вказала у декларації будинок 623 м. кв, в якому проживає з чоловіком. 

Про це йдеться у матеріалі проекту Prosud, опублікованому у середу.

Вказується, що в 2016 році Вища Кваліфікаційна комісія суддів рекомендувала призначити Попович суддею госпсуду Харківської області безстроково. Її чоловіком є екс-прокурор Харкова протягом семи років (з 2007 по 2014 рр) – Євген Попович.

У матеріалі вказується, що суддя Попович не вказала у декларації за 2015 рік будинок площею 623 м. кв. в рекреаційній зоні поблизу Харкова, де проживають Поповичі.

 

"Однак, згідно реєстру майнових прав,  одноосібне право власності на цей будинок з 2010 року належить Поповичу Євгену Миколайовичу. Більше того, даний будинок фігурує в декларації судді Попович за 2014 рік. А отже, невнесення будинку до електронної декларації є прямим порушенням закону про запобігання корупції", - сказано у статті.

Вказується, що окрім ділянки, на якій розміщено будинок (0,75 га), в довгостроковій оренді (терміном на 50 років) у чоловіка судді Попович знаходяться також і дві сусідні ділянки розмірами 1,8 та 0,55 ГА.

"Отже, загалом у розпорядженні родини Попович прямо чи опосередковано знаходиться більше 3 га землі рекреаційного призначення. Загальна ціна оренди двох ділянок землі складає більше 185 тис.грн на рік, а це практично весь річний задекларований заробіток родини Попович", - пишуть активісти.

Водночас, згідно з інформацією у статті, родина Поповичів володіє найдорожчим автопарком серед суддів господарського суду Харківської області.

"У власності родини Попович 5 елітних авто, орієнтовна загальна вартість яких складає щонайменше 164 тис.дол", - сказано у матеріалі.

Активісти пов'язують збагачення родини суддів із кооперативною схемою Кернеса-Добкіна.  

"Розслідувати законність цієї схеми мала прокуратура міста, яку на той час очолював Євген Попович. Але, як виявилося, пан Попович дуже добре знайомий з даною схемою та сам є її учасником", - пишуть активісти.

Як відомо, раніше проект Prosud показав будинок-"храм" династії суддів з Полтавщини.

У липні 2015 року "Автомайдан" запустив проект Prosud, покликаний контролювати діяльності українських суддів.

У вересні в Харкові ГПУ провела обшуки у справі земельних махінацій, до яких, за версією силовиків причетні екс-мер Харкова (2006-2010 роки) Михайло Добкін, нинішній мер Харкова Геннадій Кернес, директор юрдепартаменту Харківської міськради Володимир Коваленко, головний архітектор Харкова Чечельницький та колишній керівник харківського управління держкомзему Юрій Санін.

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.