Геращенко розповіла про сценарій, який Кремль хоче "втюхати" Україні

24077 переглядів
Вівторок, 17 січня 2017, 13:37

Росія може "умовно" виконати дві умови Мінських угод і шантажувати Київ виборами і амністією для бойовиків.

Таку думку в інтерв'ю "Українській правді" висловила перший віце-спікер Верховної Ради представник України в Тристоронній контактній групі Ірина Геращенко.

"От, візьмуть вони й виконають перший пункт Мінських угод, і тиждень не будуть стріляти. Далі візьмуться до другого пункту – заручників. Скажуть: добре, відпускаємо 42, які підтверджені. Все – угоди виконані, тепер вимагаємо від Києва виборів і амністії. Таким я бачу сценарій Кремля", – сказала Геращенко.

"Але вибори неможливі без демілітаризації регіону і сталого режиму тиші, мир неможливий без отримання доступу і контролю над кордоном! Це є тверда позиція української сторони. А щодо заручників, то їх більше, ніж 42. І ми не маємо права забути про політв'язнів у РФ", – додає перший віце-спікер.

Геращенко наголосила, що це "виключно її аналіз ситуації з того, що видно зі штучного затягування звільнення заручників упродовж уже півтора років".

У віце-спікера немає сумніву в тому, що Росія поки що не збирається йти з Донбасу.

"Їй важливо, щоб залишився відкритий кордон на 400 кілометрів, щоб далі бойовики утримували Дебальцеве, куди щодня через залізницю постачається російська зброя, щоб далі в ОРДЛО діяли ці незаконні озброєні формування, що налічують до 40 тисяч осіб, з яких мінімум шість тисяч – це кадрові російські військові з перешитими шевронами", – каже Геращенко.

"А ще, щоб там відбулися вибори, і "Саша та Ігорьок" (ватажки ОРДЛО Захарченко і Плотницький -ред.) стали офіційними керівниками цих регіонів. Оце все Росія хоче "втюхати" Україні", – зазначає депутат.

На думку Геращенко, російська сторона сподівається, що до влади у ключових європейських країнах прийдуть більш лояльні до неї адміністрації.

"Так само Москва, очевидно, очікує, як себе поведе нова американська адміністрація щодо конфліктів, до яких причетна Росія, починаючи від Сирії і закінчуючи Донбасом", – зазначила віце-спікер.

Як повідомлялося, бойовики активізували спроби виключити з мінського процесу Геращенко.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua