Кернес пояснив: перейменовувати "Героїв Сталінграда" нема підстав

П'ятниця, 20 січня 2017, 15:28

Влада Харкова відмовилася перейменувати проспект Героїв Сталінграда на честь Мирослава Мисли – випускника університету імені Каразіна, який загинув на Луганщині.

Адміністрація міста 19 січня надала відповідь за підписом Геннадія Кернеса на електронну петицію №1925, яка зібрала 5354 підписи городян.

Автори петиції вважали, що проспект Героїв Сталінграда підпадає під дію законів про декомунізацію, тож пропонували перейменувати його на честь загиблого в АТО бійця 93 окремої механізованої бригади Мирослава Мисли.

Влада ж вказала, що для такого перейменування "підстави відсутні".

Вказується, що робоча група з опрацювання питань, пов’язаних з виконанням закону "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки" з урахуванням висновків фахівців Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого та Національного університету ім. В.Н. Каразіна визначила перелік об’єктів для декомунізації.

"Було встановлено, що вулицю Байрона було перейменовано на проспект Героїв Сталінграда рішенням виконавчого комітету Харківської міської ради народних депутатів від 10.11.1982 № 456 на відзнаку 40-ї річниці Сталінградської битви", – йдеться у відповіді.

Влада міста вказує, що Сталінградська битва відбулася між радянськими і німецькими військами 17 липня 1942 року – 2 лютого 1943 року.

"У Сталінграді остаточно був зупинений німецький натиск на схід. Звідти, з берегів Волги, почалося вигнання загарбників з окупованих територій. Сталінградська битва була переламним моментом у Другій Світовій війні, на чому наголошують провідні історичні джерела різних країн. Сталінградська битва (Stalingrad battle) є по суті власним ім’ям визначної історичної події", – пояснює влада.

Подія названа відповідно до старої назви міста: Сталінград – найменування Волгограда у 1925-1961 роках.

Зазначається, що 4 з 10 дивізій, які брали участь у визволенні Харкова та яким присвоїли найменування "Харківська", до цього брали участь у Сталінградській битві.

Учасниками Сталінградської битви були й уродженці Харкова, а в повоєнний час у цьому місті мешкали 122 Герої Радянського Союзу, частина з яких брала участь у військових операціях Сталінградської битви, а двоє отримали звання Героя за подвиги під Сталінградом.

Робоча група визначила, що проспект Героїв Сталінграда під дію "закону про декомунізацію" не підпадає.

Олена Рощенко, УП