Інспекція ОБСЄ: Росія порушила положення Віденського документу

15556 переглядів
П'ятниця, 20 січня 2017, 16:05

Російська Федерація порушила положення Віденського документу 2011 року про заходи зміцнення довіри та безпеки тим, що не надала інформацію про формування дивізії на кордоні з Україною.

Про це йдеться у повідомленні на Facebook-сторінці Генштабу у п'ятницю за результатами інспекції.

"Багатонаціональна інспекційна група підтвердила недотримання Російською Федерацією положень ВД-2011 щодо надання інформації про військові сили всім державам-учасницям ОБСЄ", - сказано в повідомленні.

"Поблизу кордонів з Україною формується 150 мотострілкова дивізія, яка налічує більше 10 тисяч військовослужбовців. Зазначена інформація надана інспекційній групі представниками Міноборони Росії. Оприлюднена дата початку формування дивізії 10 січня 2017 року. Це суперечить інформації, яку ж сама Російська Федерація надала державам-учасницям офіційною мережею ОБСЄ у листопаді 2016 року", - наголошено в повідомленні.

Росія повідомила, що не планує у 2017 році збільшення чисельності особового складу регулярних формувань та бойових частин у відповідності до пункту 10.3 ВД-2011.

"Крім цього порушено пункт 10.3.3 ВД-2011, в якому зазначається, що у випадку, коли така інформація не може бути представлена у щорічному обміні воєнною інформацією, ця інформація буде надаватися офіційною мережею ОБСЄ за 42 доби до такого збільшення чисельності особового складу або з початком такого збільшення", - додали в повідомленні.

Як відомо, 16-19 січня 2017 року Україна спільно з Канадою та Королівством Данія провели інспекцію зазначеного району на території Ростовської області Російської Федерації.

Результати інспекції будуть доведені до держав-учасниць ОБСЄ у терміни, визначені ВД-2011, тобто протягом 14 діб після завершення контрольного заходу.

У вересні 2016 року Міноборони РФ повідомило про формування нової загальновійськової армії і 150 мотострілецької дивізії на південно-західному напрямку, тобто неподалік від кордону України.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua