ГПУ готова цілодобово охороняти Януковича

Понеділок, 30 січня 2017, 15:41

В Генпрокуратурі Україні запевняють, що підозрюваному екс-президенту Віктору Януковичу в Україні нічого не загрожує.

Про це сказав прокурор відділу Головної військової прокуратури Руслан Кравченко у понеділок.

"Підозрюваному Януковичу нічого не загрожує і його життю та здоров'ю на території України. І як процесуальний керівник подання по даному кримінальному провадженню, я гарантую безпеку і цілодобову охорону підозрюваному Януковичу", - сказав він.  

За його словами, оскільки Януковича підозрюють у особливо тяжких злочинах, то його присутність у Києві необхідна.

"Тільки підозрюваний Янукович повинен знаходитися в суді українському. Це офіційна позиція ГПУ", - сказав Кравченко.

Він вважає, що життю Януковича в Україні нічого не загрожує.    

Як відомо, захист Януковича заявив, що він може прибути в Україну для участі в суді по справі про держзраду, якщо замах на нього буде розслідувано і держава зможе забезпечити його безпеку.

У понеділок адвокат Януковича Віталій Сердюк приніс до Генеральної прокуратури України заяву екс-президента, який втік із України, в якій він заявляє про готовність давати свідчення за місцем його проживання на території Російської Федерації.

28 листопада 2016 року генпрокурор Юрій Луценко виголосив підозру Януковичу у державній зраді та сприянні Росії в розгортанні агресії проти України, коли той вийшов на відеозв’язок із ростовського суду зі Святошинським райсудом Києва.

Того ж дня підписано повістки про виклик Януковича на допити в цій справі, які спрямовано на три адреси Януковича, з яких одна російська: Ростов-на-Дону, вулиця Єременко, 81, корпус В.

В Україну Янукович їхати відмовляється, але його адвокат приходить у ГПУ.

Олександр Шумілін, УПpowered by lun.ua