Насалик лякає віяловими відключеннями електроенергії

П'ятниця, 10 лютого 2017, 10:33

Блокування залізниці викличе віялові відключення і підвищить ціну на вугілля.

Про це заявив міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик у парламенті 10 лютого під час години запитань до уряду.

"Блокування переходів безперечно викличе віялові відключення і вдвічі підвищить ціну на вугілля", – сказав Насалик.

Міністр розповів про проблеми об'єднаної енергосистеми України:

"Я не можу сказати, що на сьогоднішній день об'єднана енергосистема незалежна від поставок антрациту в нашу державу. На жаль, так склалося історично. На контрольованій території антрацитова група (вугілля – ред.) не видобувається" – сказав Насалик.

За його словами, протягом 2016/17 року було введено два проекти, які дають можливість замістити 3,5 мільйона тонн антрацитового вугілля.

Насалик пояснив, чим керувався уряд щодо поставок вугілля з неконтрольованих територій:

"Нормативно-правові акти, які були прийняті ще в 2014 році, регламентували переміщення товарів антрацитової групи".

Крім того, за словами Насалика на неконтрольованій території залишилися 60 тисяч шахтарів.

"Оплата шахтарям за їхню працю ведеться за тією ж ціною, як і нашим шахтарям. Це – 1730 гривень. Ціна "Ротердам +" складає вдвічі більше. Оплата проходить через карточки Ощадбанку", – сказав міністр.

Водночас, на думку міністра, повна блокада приведе до того, що шахтарі залишаться без зарплати і або піднімуть повстання проти окупантів, або поповнять лави незаконних збройних формувань.

Насалик висловив переконання, що "питання блокади – питання політичного рішення".

"Махновщин не повинно бути: якщо ви приймете рішення повної блокади, то цю блокаду повинна проводити не добровольці, а силові структури. Ви повинні взяти на себе відповідальність", – заявив Насалик.

Як повідомлялося, Насалик в інтерв'ю 9 лютого заявляв, що в Україні є достатньо ресурсів для того, щоб відмовитися від вугілля антрацитової групи, яке надходить з Донбасу, у разі ухвалення відповідного політичного рішення.

Як відомо, акція "блокади торгівлі з окупантами" розпочалася 25 січня, коли активісти заблокували залізницю Луганськ-Лисичанськ-Попасна на ділянці Гірське-Золоте, а також станцію "Світланове" із закликами про припинення торгівлі з незаконними збройними формуваннями.

28 січня організатори блокади Донбасу заявили про намір її розширити.

Представники місцевої влади, голова СБУ осудили такі дії, назвавши їх популістськими.

31 січня прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що отриманню вугілля з непідконтрольних територій на Донбасі на даний момент немає альтернативи.

Валентина Романенко, УПpowered by lun.ua