Трампа попередили, що Флінн вразливий для російського шантажу

Вівторок, 14 лютого 2017, 06:11

Генеральний прокурор США Саллі Йейтс попередила президента США про те, що його радник з національної безпеки Майкл Флінн є потенційно вразливим для російського шантажу.

Про це з посиланням на діючих та колишніх державних посадовців пише The Washington Post.

У повідомленні, з яким виступила Йейтс, висловлювалися побоювання через те, що Флінн увів в оману віце-президента США Майка Пенса про свою розмову з російським послом, заявивши, що він не обговорював питання санкцій проти РФ. Воно було передано юрисконсульту Білого дому Дональду МакГенну, проте невідомо, як він вчинив з отриманою інформацією.

Джеймс Клеппер, який був директором національної розвідки, і Джон Бреннан, колишній директор ЦРУ, в останні дні адміністрації Обами поділяли стурбованість Йейтс і погодилися з рекомендацією поінформувати Білий дім. Вони вважають, що "Флінн поставив себе в компрометуюче положення", і вирішили, що Пенс повинен знати, що він був обманутий.

Високопоставлений чиновник в адміністрації Трампа повідомив виданню, що в Білому домі в курсі справи.

Видання повідомляло минулого місяця, що Флінн провів п'ять телефонних розмов з послом Росії Сергієм Кисляком 29 грудня, коли президент Барак Обама вжив відповідних заходів у зв'язку з втручанням Росії у президентські вибори в США.

Флінн спочатку заперечував, що обговорював санкції з послом Росії, але згодом через свого прес-секретаря визнав, що така розмова могла відбутися.
"Флінн вказав, що хоча він не пам'ятає обговорення санкцій, він не міг бути впевненим, що ця тема ніколи не піднімалася", - сказав прес-секретар Флінна.

Нинішні і колишні високопосадовці повідомили, що ФБР вивчало телефонну розмову. Колишній чиновник адміністрації сказав, що розшифровки вистачить, щоб дати обґрунтування Білому дому, чи повинен Трамп залишити Флінна на посаді.powered by lun.ua