НАЗК може братися за е-декларації: порядок перевірки набув чинності

7072 перегляди
П'ятниця, 17 лютого 2017, 15:03

Порядок проведення контролю та повної перевірки електронних декларацій чиновників вступив в силу.

Порядок був опублікований в бюлетені "Офіційний вісник України" в п'ятницю, передають "Українські новини".

Відзначається, що порядок набуває чинності з дня його офіційного опублікування.

Згідно з ним, повна перевірка проходить протягом 60 календарних днів з дня прийняття рішення про її проведення.

У разі потреби строки перевірки можуть бути продовжені на 30 днів.

У разі, якщо Національне агентство із запобіганню корупції отримало інформацію про можливе відображення в декларації недостовірних відомостей, то агентство протягом 15 робочих днів вирішує питання про проведення повної перевірки декларації.

Повна перевірка здійснюється в такий пріоритетності: декларації осіб, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище; декларації осіб, посади яких відносяться до категорії "А" державної служби та до 1-3 категорій відповідно до закону "Про службу в органах місцевого самоврядування; декларації суддів, прокурорів, військових і т.д.

Як відомо, 1 лютого 2017 року прем’єр-міністр Володимир Гройсман розкритикував роботу керівника НАЗК Наталії Корчак та заявив про спроби завалити систему електронного декларування.

8 лютого Петренко звинувачував НАЗК у саботажі й заявив: якщо агенція не проведе спецперевірку електронних декларацій, необхідно порушувати питання про ліквідацію органа.

10 лютого Національне агентство з запобіганню корупції затвердило порядок перевірки електронних декларацій чиновників, розроблений Міністерством юстиції.

Міністерство юстиції зареєструвало порядок перевірки електронних декларацій чиновників 13 лютого.

НАЗК має намір почати повну перевірку електронних декларацій чиновників на наступний день після того, як відповідний порядок буде офіційно опублікований.

Водночас міністр юстиції Павло Петренко пригрозив НАЗК переформатуванням за "імітацію" діяльності.

 

Підписуйтесь на наші push-повідомлення, щоб першими дізнаватися про появу нових матеріалів. Ми обіцяємо надсилати тільки дійсно важливі новини.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.